امروز : شنبه ۲ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 23
۱۲:۳۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 155697
تاریخ انتشار: ۹ بهمن ۱۳۹۴ - ساعت ۱۸:۱۹
تعداد بازدید: 260
به گزارش «پیروان مــوعــود»، هیأت عالی مذاکره‌کنندگان معارضان خارج نشین سوریه که در ریاض مستقر شده‌اند روز سه شنبه (دیروز) با صدور بیانیه‌ای، برخی ...

به گزارش «پیروان مــوعــود»، هیأت عالی مذاکره‌کنندگان معارضان خارج نشین سوریه که در ریاض مستقر شده‌اند روز سه شنبه (دیروز) با صدور بیانیه‌ای، برخی ملاحظات خود را در خصوص مذاکرات صلح سوریه در ژنو مطرح کردند.

شبکه خبری «اورینت» وابسته به معارضان، گزارش داد که معارضان سوری ملاحظات و نکات خود را به استفان دی‌میستورا فرستاده ویژه سازمان ملل در پرونده سوریه داده‌اند که از آن جمله می‌توان به سوال آنها درباره افرادی که به این نشست دعوت شده‌اند اشاره کرد.

معارضان سوری همچنین خواستار شکسته شدن آنچه حصر شهرهای سوری نامیده‌اند و آزادی زندانیان شده‌اند.

مخالفان خارج‌نشین و تحت‌الحمایه جبهه غربی-عربی با حضور آندسته از معارضانی که با دخالت خارجیان مخالفت دارند، مخالف هستند. به گفته منابع آگاه اگر افرادی که روسیه تلاش می‌کند به عنوان هیأت سوم در این مذاکرات حضور پیدا کنند، تنها نقش مشاوره داشته باشند معارضان خارج‌نشین سوری با حضور آنها موافقت کرده و روز جمعه در ژنو حاضر خواهند شد.

از سوی دیگر شبکه خبری «الجزیره»، گزارش داده که معارضان سوری امروز (چهارشنبه) تصمیم نهایی خود درباره حضور در نشست صلح سوریه را می‌گیرند.

بر اساس این خبر هیأت مذاکره کننده معارضان اعلام کرده‌اند با نگاه مثبت در انتظار پاسخ سازمان ملل به برخی سوالات خود هستند و آماده‌اند وارد مسیر حل سیاسی بحران بر اساس بیانیه ژنو 1 که در 2012 صادر شده، شوند.

معارضان سوری همچنین خواستار ایجاد هیأتی انتقالی با قدرت کامل شده‌اند که بدنه سازمان‌های دولتی را حفظ کند و ارتش نیز بازسازی شود.

یکی از اعضای هیأت معارضان سوری اعلام کرده که الزامی برای برگزاری نشست صلح سوریه در روز جمعه آینده (29 ژانویه) وجود ندارد و پیش از حضور در نشست باید نتایج قابل مشاهده‌ای وجود داشته باشد.

پیشتر گزارش‌های رسانه‌ای حاکی بود که معارضان خارج‌نشین سوری معتقدند مسیر پیش رو برای حل بحران سوریه راه به جایی نمی‌برد و بیشتر شاهد پسرفت در گفت‌وگوها بوده‌اند.

با توجه به اظهارات منفی معارضان سوری درباره این نشست و نتایج آن، احتمال آن وجود دارد که معارضان در تلاش برای کارشکنی در مسیر حل بحران، از حضور در نشست ژنو -3 سر باز زنند.

انتهای پیام/ 852

منبع: شیعه نیوز

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها