امروز : جمعه ۳ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 23
۲۱:۴۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 155717
تاریخ انتشار: ۱۰ بهمن ۱۳۹۴ - ساعت ۰۹:۲۱
تعداد بازدید: 170
به گزارش «پیروان مــوعــود»، تجمع علمای مسلمان تاکید کرد که اقدام تروریستی برخی از تکفیری‌ها در هدف قراردادن نمازگزاران در خانه خدا و در روز جمعه که ...

به گزارش «پیروان مــوعــود»، تجمع علمای مسلمان تاکید کرد که اقدام تروریستی برخی از تکفیری‌ها در هدف قراردادن نمازگزاران در خانه خدا و در روز جمعه که یکی از روزهای بزرگ خدا است، نشان می دهد که آنها از دین و ارزشهای مطلق انسانی خارج شده اند.

تجمع علمای مسلمان همچنین این اقدام تروریستی بزدلانه را محکوم و تاکید کرد: جنایتکارانی که این اقدام بزدلانه را انجام دادند از سوی مبلغان دینی عربستان حمایت و تحریک می شوند و ضرورت دارد که دولت سعودی موضع روشنی درباره این شیوه ها اتخاذ کند تا قبل از همه این شیوه مخرب برای این کشور از بین رود. اگر مدارس فتنه بسته نشوند و از شیوه های تکفیری جلوگیری به عمل نیاید،  تنها دستگیری عاملان انفجارها کفایت نمی کند.

تجمع علمای مسلمان همچنین افزود که علمای عربستان باید صراحتا در قبال اینگونه اقدامات و مجریان آن موضع گیری کنند و بگویند که آیا این اقدامات در دین قابل قبول است یا حرام؟ آیا عناصر تکفیری مجرمند یا شهدای انفجارهای تروریستی؟ و در غیر اینصورت سکوت به معنای مشارکت در جرم است.

مرکز تجمع علمای مسلمان همچنین از مراکز علمی در قم، نجف، الازهر و عربستان خواست که موضع قانونی واضحی در قبال این اقدامات و مجریان آن اتخاذ کنند.

تجمع علمای مسلمان همچنین از اهالی منطقه الاحساء در عربستان خواستند که نحوه تعامل آنها با چنین اقدامات تروریستی بر مبنای عقل و خرد باشد و مراقب باشند که در دام فتنه  ای که حامیان و محرکان جنایتکاران برای آنها پهن کرده اند، نیفتند.

ساعاتی قبل در پی حمله تروریستی به مسجدی در استان "الاحساء" در شرق عربستان 4 نفر شهید و 18 نفر دیگر زخمی شدند.

این حمله تروریستی بعد از نماز جمعه در مسجد الامام الرضا(علیه السلام) در محله "محاسن" روی داد.

وزارت کشور عربستان پس از گذشت چند ساعت از این حادثه با صدور بیانیه‌ای ابتدا تعداد شهدا را دو نفر و بعد شمار آن را  4 نفر اعلام کرد و گزارش داد که 18 نفر در این حمله زخمی شدند که در بین آنها دو نیروی امنیتی نیز حضور دارد و بیشتر زخمی‌ها حالشان خوب است.

انتهای پیام/852

منبع: شیعه نیوز

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها