امروز : چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 23
۱۴:۴۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 155723
تاریخ انتشار: ۱۰ بهمن ۱۳۹۴ - ساعت ۱۲:۲۵
تعداد بازدید: 150
 به گزارش «پیروان مــوعــود»، منطقه کردستان عراق حفر خندق های بزرگ را از شهر ربیعه در مرز سوریه تا شهر خانقین در مرز ایران آغاز کرد.اقدام منطقه ...

 به گزارش «پیروان مــوعــود»، منطقه کردستان عراق حفر خندق های بزرگ را از شهر ربیعه در مرز سوریه تا شهر خانقین در مرز ایران آغاز کرد.

اقدام منطقه کردستان عراق به حفر خندق در مرزهای این منطقه، نگرانی ها درباره زمینه سازی برای جدا شدن از عراق را تشدید کرد.

مقامات منطقه کردستان عراق می گویند حفر خندق فقط به دلایل امنیتی است.

جبار یاور دبیرکل وزارت پیشمرگه گفت:حفر این خندق ارتباطی به مرزهای منطقه کردستان و مسایل سیاسی و جغرافیایی یا مشکلات بین بغداد و اربیل ندارد.

فرماندهان بلندپایه پیشمرگه بر حفر خندق نظارت دارند و می گویند هدف از این اقدام مقابله با حملات انتحاری داعش است. طول این خندق ها از شهر ربیعه در مرز عراق با سوریه آغاز می شود و تا شهر خانقین در مرز عراق با ایران امتداد دارد.

اقلیت ترکمن نگران آن هستند که حفر این خندق زمینه سازی برای ترسیم مرزهای منطقه کردستان و جدا شدن آن از دولت بغداد باشد.

حسن تورهان نماینده ترکمن مجلس عراق گفت: ما از حیدر العبادی نخست وزیر عراق به عنوان فرمانده کل نیروهای مسلح سوال می کنیم آیا با حفر این خندق موافقت کرده است؟ چرا حفر این خندق سری بود و از همان ابتدا به صورت علنی اعلام نشد؟ اگر احداث این خندق جنبه امنیتی دارد، دولت منطقه کردستان باید تضمین بدهد از این خندق با انگیزه های سیاسی استفاده نکند.


انتهای پیام/654

منبع: شیعه نیوز

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها