امروز : جمعه ۸ اردیبهشت ۱۳۹۶ - 2017 April 28
۰۹:۲۰
ادموند
کمک مالی
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 155729
تاریخ انتشار: ۱۰ بهمن ۱۳۹۴ - ساعت ۱۲:۲۵
تعداد بازدید: 147
به گزارش «پیروان مــوعــود»، بلقاسم 33 ساله، جوانان را برای پیوستن به گروه‌های تروریستی فعال در سوریه فریب می‌داد و جذب می‌کرد. خبرگزاری بلژیک ...

به گزارش «پیروان مــوعــود»، بلقاسم 33 ساله، جوانان را برای پیوستن به گروه‌های تروریستی فعال در سوریه فریب می‌داد و جذب می‌کرد.
 
خبرگزاری بلژیک اعلام کرد: سعید و حسین 2 همدست بلقاسم نیز به 12 سال حبس و پرداخت 30 هزار یورو (33 هزار دلار) غرامت محکوم شده بودند که دادگاه استیناف حکم آنان را هم تأیید کرد.  

جماعت «شریعت برای بلژیک» در اعزام تروریست‌ها به سوریه بسیار فعال بود و در شهرهای مختلف خصوصاً انتورپ به فریفتن جوانان می‌پرداخت.
 
فؤاد بلقاسم افکار داعش و وهابیت عربستان را تبلیغ می‌کرد، در خیابان‌ها به برگزاری تظاهرات می‌پرداخت و فیلم‌هایی برای تبلیغ افکار افراطی خود منتشر می‌کرد.
 
پلیس، آوریل 2013 اعضای ارشد جماعت شریعت برای بلژیک را بازداشت کرد.
 
دادگاهی در شهر آنتورپن بلژیک اعضای رهبری این گروه تروریستی را محاکمه و آن را سازمانی تروریستی معرفی کرد.
 
در حکم دادگاه آمده است: بلقاسم مسئول رادیکالیزه شدن جوانان و آماده‌کردن آنان برای مبارزه مسلحانه سلفی‌هاست و در این مبارزه ارزش‌های دموکراتیک جایی ندارند.
 
قاضی دادگاه هنگام اعلام حکم خود گفت که بلقاسم و دیگر متهمان خود در سوریه نجنگیده‌اند، اما نیروی محرک گروه بوده‌اند.
 
دادستان درخواست ۱۵سال حبس برای بلقاسم کرده بود. دادستان تأکید کرده بود که این گروه در نهایت خواهان براندازی حکومت بوده و از این رو نیز نام خود را شریعت برای بلژیک گذاشته است.
 
شمار متهمان در مجموع ۴۶نفر بود، اما در عمل تنها ۹نفر در دادگاه حضور یافته بودند. مقام های بلژیک می‌گویند که باقی متهمان یا هنوز در سوریه در حال جنگ هستند یا در جنگ کشته شده‌اند.

انتهای پیام/ 852

منبع: شیعه نیوز

برچسب ها:
آخرین اخبار