امروز : جمعه ۷ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 26
۰۲:۵۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 155738
تاریخ انتشار: ۱۰ بهمن ۱۳۹۴ - ساعت ۱۲:۵۳
تعداد بازدید: 244
به گزارش پیروان مــوعــود، وریکه، یکی از مقام‌های دولت واشنگتن در این باره گفت: نگرانی ما این است که آنها می‌خواهند یک پرتاب فضایی انجام ...

به گزارش پیروان مــوعــود، وریکه، یکی از مقام‌های دولت واشنگتن در این باره گفت: نگرانی ما این است که آنها می‌خواهند یک پرتاب فضایی انجام دهند و این مساله راهکاری برای توسعه تکنولوژی موشک‌های قاره پیما است.

آمریکا اعلام کرده که فعالیت‌های رصد شده برای تجهیز و سوخت‌گیری نشان می‌دهد کره شمالی احتمالا به دنبال انجام پرتاب موشک به سوی فضا در چند هفته آتی است.

خبرگزاری کیودو ژاپن نیز هشدار داد این پرتاب احتمالا ظرف چند روز آتی انجام می شود.

این منبع دولتی واشنگتن ادامه داد: تحلیل ژاپن بر روی تصاویر ماهواره‌ای در یک دوره چند روزه نشان می دهد که کره شمالی ممکن است یک موشک دور برد را ظرف یک هفته پرتاب کند.

منابع پیشین به این مساله اشاره نکردند که این فعالیت‌ها در کدام منطقه از کره شمالی انجام شده است. اگرچه پیونگ یانگ غالبا در منطقه کیلجو که سایتی برای انجام برنامه‌های اتمی و موشکی است، این آزمایشات را انجام می دهد.

یکی دیگر از مقام‌های آمریکایی که خواست نامش فاش نشود، در این باره به خبرگزاری فرانسه گفت: این پرتاب به نظر مرتبط با موشک‌های بالستیک نمی‌آید.

وی ادامه داد: شاخص‌ها نشان می دهد که کره شمالی در حال آماد شدن برای انجام یک پرتاب فضایی است که می‌تواند احتمالا یک ماهواره یا یک وسیله فضای باشد. در این باره حدس‌ها و گمان‌های زیادی وجود دارد. کره شمالی این کار را به صورت دوره‌ای انجام می‌دهد بنابراین، هیچ ربطی به موشک‌های بالستیک ندارد.

منبع: ایسنا

منبع:فرهنگ

برچسب ها:
آخرین اخبار