امروز : چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 24
۰۱:۳۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 155741
تاریخ انتشار: ۱۰ بهمن ۱۳۹۴ - ساعت ۱۲:۵۳
تعداد بازدید: 168
به گزارش پیروان مــوعــود، به نقل از خبرگزاری فرانسه، چهار جنگنده هلند اکنون در اردن مستقر هستند اما تاکنون به انجام حملاتی علیه مواضع ...

به گزارش پیروان مــوعــود، به نقل از خبرگزاری فرانسه، چهار جنگنده هلند اکنون در اردن مستقر هستند اما تاکنون به انجام حملاتی علیه مواضع تروریست‌های داعش در عراق محدود بوده‌اند.مارک روت، نخست‌وزیر هلند جمعه در جمع خبرنگاران گفت که این جنگنده‌ها تا اول ژوئیه عملیات‌هایشان را در سوریه آغاز می‌کنند.

وی افزود: ما تصمیم گرفتیم تا به درخواست متحدانمان برای گسترش حوزه عملیاتی "اف‌ 16" ها در شرق سوریه درخواست مثبت بدهیم. این امر باعث تضعیف مسیرهای تدارکاتی داعش و قدرت پیشروی آنها می‌شود.

هلند همچنین در نظر دارد تا تجهیزات نظامی و آموزشی بیشتری برای سربازان عراقی فراهم کند. همچنین دولت آمستردام قصد دارد به گروه‌های میانه‌رو و اپوزیسیون مسلح سوری کمک مالی کرده و در عملیات بازسازی مدارس و بیمارستان‌ها مشارکت کند.

در همین حال، اشتون کارتر، وزیر دفاع آمریکا با صدور بیانیه‌ای از گسترش عملیات‌های هلند در سوریه قدردانی کرد. این تصمیم هلند در پی دیدار هفته گذشته کارتر با وزیران دفاع شش کشور از جمله هلند صورت گرفت.

منبع: ایسنا

منبع:فرهنگ

برچسب ها:
آخرین اخبار