امروز : جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 22
۱۰:۵۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 155742
تاریخ انتشار: ۱۰ بهمن ۱۳۹۴ - ساعت ۱۲:۵۳
تعداد بازدید: 201
به گزارش پیروان مــوعــود، برخی منابع در ژنو به المیادین گفتند که جان کری وزیر خارجه آمریکا هیچ تضمینی به هیئت معارضان سوری در ریاض نداده بلکه فقط از ...

به گزارش پیروان مــوعــود، برخی منابع در ژنو به المیادین گفتند که جان کری وزیر خارجه آمریکا هیچ تضمینی به هیئت معارضان سوری در ریاض نداده بلکه فقط از آنها خواسته است که به ژنو بروند و دغدغه های خود را در میز مذاکرات مطرح کنند.به گفته این منابع جان کری به این معارضان قول کمک داده است.

همچنین هیئت نمایندگان دولت سوریه در دیدار خود با استفان دی میستورا نماینده ویژه سازمان ملل در امور این کشور تاکید کرد که گفتگوی سیاسی باید بدون هیچ پیش شرطی از سوی هرکدام از طرفین باشد.دولت سوریه بار دیگر بر اولویت مبارزه با تروریسم در این گفتگوها تاکید کرده است.به گفته منابع مذکور، تعداد اعضای هرکدام از هیئتها 15 عضو است و این دور گفتگوها از روز دوشنبه آغاز می‌شود.

مذاکرات صلح سوریه عصر جمعه با دیدار بین استفان دی میستورا فرستاده ویژه سازمان ملل در امور این کشور و نمایندگان دولت سوریه آغاز شد.دی‌میستورا با سایر شرکت کنندگان در مذاکرات ژنو نیز به‌طور جداگانه دیدار خواهد کرد.

"خوله مطر" سخنگوی دی‌میستورا در این زمینه گفت: دی‌میستورا سپس نشست‌هایی با سایر شرکت کنندگان در مذاکرات و نمایندگان جامعه مدنی خواهد داشت.این در حالی است که معارضان سوری در ریاض یک هیئت رسانه ای سه نفره را برای حضور در مذاکرات سوریه، به ژنو اعزام کردند که قرار است این هیئت امروز وارد ریاض شود.

«فؤاد علیکو» یکی از معارضان سوری به خبرگزاری فرانسه گفت که این افراد به عنوان مذاکره کننده در مذاکرات حضور ندارند.

 

منبع: تسنیم

منبع:فرهنگ

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها