امروز : شنبه ۳۰ دی ۱۳۹۶ - 2018 January 20
۰۷:۵۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 155757
تاریخ انتشار: ۱۰ بهمن ۱۳۹۴ - ساعت ۱۴:۵۴
تعداد بازدید: 191
به گزارش «پیروان مــوعــود»، این تحقیق نشان می دهد که 30.1 درصد دانش آموزان پسر دوره دبیرستان و 23.8 درصد دختران این دوره تحصیلی عربستانی مبتلا به ...

به گزارش «پیروان مــوعــود»، این تحقیق نشان می دهد که 30.1 درصد دانش آموزان پسر دوره دبیرستان و 23.8 درصد دختران این دوره تحصیلی عربستانی مبتلا به مصرف مواد مخدر هستند.

بر اساس این تحقیق در میان مناطق و استان ها منطقه جازان در جنوب عربستان با 29.3 درصد در صدر و به دنبال آن مرزهای شمالی عربستان با 29.1 درصد و سپس مکه مکرمه با 28.7 درصد قرار دارند.
این تحقیق نمونه ای از جامعه عربستان را تشکیل می دهد که شمار افراد مبتلا به انواع مواد مخدر در آن طی سال های اخیر به طرز چشم گیری افزایش یافته است.

این در حالی است که مرزهای این کشور شاهد عملیات گسترده قاچاق مواد مخدر و مشروبات الکلی است که از انتشار این پدیده خطرناک در میان جامعه عربستان حکایت می کند.
نکته جالب توجه اینکه مقامات سعودی هیچگاه عوامل عملیات قاچاق مواد مخدر را برملا نکرده اند. این امر با توجه به اینکه مجازات قاچاق مواد مخدر بر اساس قانون عربستان اعدام با شمشیر است، نشان می دهد که افراد با نفوذ در این عملیات دست دارند.

در همین رابطه به عنوان مثال می توان به بازداشت یک شاهزاده سعودی در 26 اکتبر گذشته در فرودگاه بیروت توسط نیروهای امنیتی لبنان اشاره کرد که دو تن ماده مخدر کپتاگون به همراه داشته است.
این حادثه پرده از چهره کسانی برداشت که برای کسب ثروت، این ماده مسموم را برای جوانان لبنان به ارمغان می آورند.

انتهای پیام/ 852

منبع: شیعه نیوز

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها