امروز : چهارشنبه ۹ فروردین ۱۳۹۶ - 2017 March 29
۱۵:۱۲
ادموند
کمک مالی
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 155759
تاریخ انتشار: ۱۰ بهمن ۱۳۹۴ - ساعت ۱۴:۵۴
تعداد بازدید: 184
به گزارش «پیروان مــوعــود»، یک منبع نظامی در پایگاه اسپایکر اعلام کرد که فرماندهی نیروهای صلاح الدین به نیروهای داوطلب مردمی عراق ابلاغ کرده که باید ...

به گزارش «پیروان مــوعــود»، یک منبع نظامی در پایگاه اسپایکر اعلام کرد که فرماندهی نیروهای صلاح الدین به نیروهای داوطلب مردمی عراق ابلاغ کرده که باید ظرف پنج روز پایگاه اسپایکر را خالی کنند.

وی اعلام کرد: این درخواست بنا به خواسته مقامات آمریکایی و با هدف مهیا کردن این پایگاه برای استقبال از نیروهای ویژه آمریکایی تیپ 101 که اخیرا وارد عراق شده‌اند، صورت گرفته است.

مسئول مذکور که خواست نامش فاش نشود و از رهبران نیروهای داوطلب مردمی است در ادامه گفت: این اقدام آمریکا به منظور کاهش حضور نیروهای داوطلب مردمی و به حاشیه کشاندن آنها در جنگ علیه داعش است و این همان چیزی است که رهبران گروه‌های داوطلب مردمی عراق به شدت با آن مخالفند.

این منبع در ادامه گفت: با استناد به اطلاعات موجود مطمئنیم که برخی از رهبران نظامی مهم در فرماندهی عملیات صلاح الدین و وزارت دفاع از موضع نیروهای داوطلب مردمی حمایت می‌کنند اما این حمایت تاثیری بر تصمیم افسران آمریکایی در خصوص این پایگاه ندارد.

وی ادامه داد: آنچه الان شاهد آن هستیم دلالت بر درگیری‌ پنهان میان آمریکا و ایران در خصوص عراق دارد.

این مسئول عراقی در ادامه خاطرنشان کرد: رهبران گروه‌های داوطلب مردمی عراق با همتایان خود در تکریت و بیجی مستقیما تماس‌هایی را در خصوص ایجاد یک جبهه علیه دخالت‌های آمریکا در خصوص امور عراق برقرار کردند و برخی از آنها نیز تهدید کردند که پایگاه‌های مهم و تاثیرگذار را ترک کرده و از مقابل داعش عقب نشینی می‌کنند.

این منبع عنوان داشت: این برگ برنده نیروهای داوطلب مردمی عراق در مقابل آمریکاست به نحوی که ارتش و نیروهای آموزش داده شده به دست آمریکا آماده رویارویی با داعش نیستند و به میزان زیادی بر نیروهای داوطلب مردمی اتکا دارند.

به گفته این منبع عراقی، مسئولان آمریکایی در حال جمع آوری اطلاعاتی درباره خطوط دفاعی پایگاه اسپایکر و انتقال تجهیزات بیشتر به آنجا برای حمایت از این پایگاه جهت ممانعت از تکرار اقدام داعش در حمله به آن هستند.

منبع مذکور عنوان داشت: این اقدام آمریکا به منظور افزایش حضور زمینی خود در شمال بغداد جهت آمادگی برای آماده سازی موصل است.

منبع مذکور همچنین عنوان داشت که مخالفت نیروهای داوطلب مردمی تشنج در روابط با آمریکا را افزایش خواهد داد و این مساله منجر خواهد شد که آمریکا اقدامات دیگری را از طریق دولت اتخاذ کند.


انتهای پیام/654

منبع: شیعه نیوز

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها