امروز : یکشنبه ۳ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 24
۲۳:۱۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 155769
تاریخ انتشار: ۱۰ بهمن ۱۳۹۴ - ساعت ۱۹:۰۶
تعداد بازدید: 273
به گزارش «پیروان مــوعــود»، منابع ویژه به نقل از شاهدان عینی روایت موثقی از انفجار تروریستی انجام شده در مسجد امام رضا (علیه السلام) در منطقه ...

به گزارش «پیروان مــوعــود»، منابع ویژه به نقل از شاهدان عینی روایت موثقی از انفجار تروریستی انجام شده در مسجد امام رضا (علیه السلام) در منطقه الاحساء عربستان نقل می‌کنند. این منابع تأکید دارند که یک فرد سعودی با سلاح مسلسل خود اقدام به تیراندازی به سمت نمازگزاران کردند، اعضای حاضر در مسجد بلافاصله بعد از شنیدن صدای تیراندازی ها، بر اساس طرح امنیتی خود در مسجد را بستند.

این فرد سعودی بعد از آغاز تیراندازی سعی داشت وارد مسجد شود اما با در بسته مواجه شد، به همین علت بلافاصله خود را در نزدیکی در منفجر کرد و به این ترتیب در از بین رفت. در ادامه یک فرد سعودی دیگر از خیابان از فاصله ای دورتر اقدام به شلیک به سمت مسجد کرد. در مرحله بعد یک فرد سعودی دیگر وارد مسجد شده و در حالت روانی بدی اقدام به تیراندازی بی هدف در مسجد کرد. وی در ادامه سعی کرد کمربند انفجاری خود را منفجر کند، اما به علت اشکالی که در کمربند ایجاد شده بود، این انفجار حاصل نشد و حاضران در مسجد وی را دستگیر کردند.

این منابع ادامه‌ دادند که با تاخیر در رسیدن خودروهای امداد و آمبولانس‌ها به منطقه حادثه، نمازگزاران از طریق خودروهای خود اقدام به انتقال زخمی‌های حادثه به بیمارستان‌ها کردند. بعد از حدود 40 دقیقه گشتی های امنیتی رژیم صهیونیستی وارد منطقه شدند تا فرد سعودی بازداشت‌شده را از نمازگزاران تحویل بگیرند. در حالی که نمازگزاران نسبت به ناکامی و شکست دولت سعودی در حمایت از آنها و ادامه تحریک به قتل آنها اعتراض داشتند، نظامیان سعودی با شلیک تیر هوایی اقدام به متفرق کردن جمعیت خشمگین از برابر مسجد کردند.

پایگاه خبری العالم نیز در تشریح جزئیات این حادثه نوشت: این حمله تروریستی علیه نمازگزاران در مسجد امام رضا (علیه السلام) در منطقه محاسن شهر الاحساء روی داد. حال 5 زخمی این حادثه وخیم گزارش شده و آسیب هایی نیز به مسجد وارد شده است.

یکی از شاهدان این حمله تروریستی به خبرنگار العالم گفت: من در مسجد بودم . وضعیت بسیار وحشتناک بود . 6 تروریست به مسجد حمله کردند که 2 نفر از آنها متواری هستند. تروریست ها ابتدا مواد منفجرۀ همراهِ خود را نزدیک در مسجد منفجر کردند و به یک گشتی امنیتی حمله کردند و 2 نظامی را کشتند .

یکی دیگر از شاهدان اظهار داشت: تروریست ها از طریق خانه ای که نزدیک مسجد امام رضا (علیه السلام) بود، به این مسجد وارد شده بودند.

یکی از شاهدان هم تأکید کرد: جوانی به نام ابوحیدر حسین البدر برای جلوگیری از حمله تروریست ها به نمازگزاران جان خود را فدا کرد  و شهید شد و شهادت قهرمانانۀ وی یادآور شهادت عبدالجلیل الاربش در مسجد امام حسین (علیه السلام) در شهر الدمام است . الاربش یک تروریست را که با تفنگش به سوی دیگران تیراندازی می کرد ، گرفت و در درگیری با این تروریست جان خود را از دست داد .

یکی از شاهدان نیز تصریح کرد: تروریست هایی که به مسجد امام رضا (علیه السلام) حمله کردند، 3 نفر بودند و برخی نیز گفته اند که تعداد آنها بین 5 نفر تا 6 نفر بود. یکی از این تروریست ها کمربند انفجاری به خود بسته بود و دو تروریست دیگر پشت سر وی با تفنگ حرکت می کردند .

به گفته یکی از شاهدان، نگهبانان مسجد امام رضا (علیه السلام) هنگامی که متوجه نزدیک شدن تروریست ها شدند ، وارد مسجد شدند و در را بستند و تروریست ها شروع به تیراندازی کردند تا وارد مسجد شوند ولی نتوانستند. اولین تروریست خود را منفجر کرد تا بقیه تروریست ها وارد مسجد شوند، و پس از اینکه در باز شد، دومین تروریست وارد مسجد شد و شروع به تیراندازی به سوی نمازگزاران کرد ولی خوشبختانه خشاب تفنگش خالی شد و تلاش کرد که خشاب دیگری را جایگزین آن کند ولی نگهبانان به وی حمله کردند و او را گرفتند و در همین هنگام یک گشتی امنیتی به مسجد نزدیک شد و سومین تروریست به سوی گشتی تیراندازی کرد سپس گریخت.

اسامی شهدای این حادثه عبارتند از: ابوحیدر حسین البدر،ابوواصل السیافی ،فؤاد الممتن ، محمد الممتن و یک نمازگزار زخمی هم مدتی بعد به جمع چهار شهید قبلی پیوست.

انتهای پیام/ 852

منبع: شیعه نیوز

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها