امروز : دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 18
۲۱:۰۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 155777
تاریخ انتشار: ۱۰ بهمن ۱۳۹۴ - ساعت ۱۹:۵۵
تعداد بازدید: 241
گروه بین الملل پیروان مــوعــود، از کشور یمن به عنوان فقیرترین کشور خاورمیانه یاد می شود. آغاز حملات هوایی ائتلاف عربی به رهبری سعودی و افزایش درگیری ...

گروه بین الملل پیروان مــوعــود، از کشور یمن به عنوان فقیرترین کشور خاورمیانه یاد می شود. آغاز حملات هوایی ائتلاف عربی به رهبری سعودی و افزایش درگیری های نظامی میان گروه های داخلی، فضای بی ثباتی و کمبود مفرط مواد غذایی را بیش از هر زمانی ایجاد نموده تا آن جا که مقامات حقوق بشری سازمان ملل متحد بارها نسبت به تحولات انسانی یمن هشدار داده اند.

شبکه تلوزیونی المسیره یمن متعلق به جنبش انصارالله فیلمی کوتاه از اوضاع اسفناک انسانی حاکم بر یمن منتشر کرده و هشدار داده است که دست کم نیم میلیون کودک یمنی در آستانه مرگ قرار دارند.

نکته حائز اهمیت آن که رسانه های ایالات متحده آمریکا و اتحادیه اروپا از زمان آغاز حملات سهمگین سعودی بر علیه ملت یمن که تا کنون به مرگ قریب به 5000 تن منجر شده است، تا اکنون از هرگونه محکومیت این حملات و یا تلاش برای ممانعت از آن اجتناب ورزیده اند. در بخش هایی از فیلم به این نکته اشاره شده که چگونه رسانه های بین المللی مدام اخبار سوریه و شواهدی دال بر وجود گرسنگی در میان کودکان را منتشر نموده، اما نسبت به تحولات یمن کاملا بی تفاوت عبور می نمایند.

از زمان آغاز حملات سعودی بر علیه یمن، تمامی مسیرهای دریایی، زمینی و هوایی منتهی به مناطق در اختیار انصارالله مسدود می باشد. سعودی ها عموما نیز از انتقال کمک های انسان دوستانه به مناطق محاصره شده ممانعت به عمل می آورند.


farhangnews_176697-510191-1454165440.mp4 | دانلود فیلم 

 

منبع:فرهنگ

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها