امروز : چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 25
۱۱:۵۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 155780
تاریخ انتشار: ۱۱ بهمن ۱۳۹۴ - ساعت ۰۱:۴۸
تعداد بازدید: 207
به گزارش «پیروان مــوعــود»، پایگاه خبری روزنامه «الصباح» تونس نوشت: تنها یک هفته از کشته شدن یک مبلغ افراطی در کشور با اکثریت مسیحی رواندا که به ...

به گزارش «پیروان مــوعــود»، پایگاه خبری روزنامه «الصباح» تونس نوشت: تنها یک هفته از کشته شدن یک مبلغ افراطی در کشور با اکثریت مسیحی رواندا که به ترغیب جوانان برای پیوستن به داعش متهم بود، می گذرد که پلیس این کشور امروز (شنبه) چندین نفر را به ظن ارتباط با این گروه تروریستی بازداشت کرد.
براساس این گزارش، اگرچه پلیس شمار بازداشت شدگان را اعلام نکرد اما به این موضوع اشاره کرد که برخی از مظنونانی که تحت پیگرد نیروهای امنیتی بودند، از این کشور گریختند.
پلیس رواندا روز دوشنبه گذشته دستور بازداشت «محمد موگمانگانگو» جانشین امام مسجد «کیمیرونکو» در شهر کیگالی پایتخت این کشور را به اتهام سربازگیری برای داعش در سوریه و عراق، صادر کرد. به گفته پلیس، وی در هنگام فرار به ضرب گلوله کشته شد.
پلیس رواندا روز شنبه در جمع خبرنگاران اعلام کرد که به مدارکی پس از بازداشت «موگمانگانگو» دست یافته است که امکان تشخیص هویت شماری دیگر از مظنونان به ارتباط باداعش را به پلیس داده است. پلیس افزود که هدف مظنونان، سربازگیری برای داعش بوده است.
اتحادیه مسلمانان رواندا پس از انتشار خبر کشته شدن نائب امام مسجد پایتخت این کشور، اعلام کرد که قصد دارد پیام هایی با محتوای محکومیت افراط گرایی به تمامی مساجد این کشور ارسال کند.
بیشتر شهروندان رواندا مسیحی هستند. مسلمانان حدود ۲.۵ درصد جمعیت این کشور را تشکیل می دهند.

انتهای پیام/ 242

منبع: شیعه نیوز

برچسب ها:
آخرین اخبار