امروز : چهارشنبه ۲۶ مهر ۱۳۹۶ - 2017 October 17
۰۰:۳۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 155802
تاریخ انتشار: ۱۱ بهمن ۱۳۹۴ - ساعت ۱۱:۱۷
تعداد بازدید: 306
به گزارش «پیروان مــوعــود»، روزنامه 'رای الیوم' نوشت: سران سعودی قبل از حملات تروریستی علیه مساجد شیعیان به بوق های تبلیغاتی خود اجازه می دادند ...

به گزارش «پیروان مــوعــود»، روزنامه 'رای الیوم' نوشت: سران سعودی قبل از حملات تروریستی علیه مساجد شیعیان به بوق های تبلیغاتی خود اجازه می دادند اقدام به سمپاشی ضد شیعان و تحریک ضد آنان کنند اما پس از این حمله ،خود را مخالف تروریسم نشان می دهند.

این روزنامه افزود: به دنبال انفجار مسجد امام رضا (علیه السلام) در شهر الاحساء، شبکه های اجتماعی وابسته به رژیم سعودی از هر گونه مطالب فتنه انگیز و تحریک های مذهبی نهی شده اند اما این یک آتش بس موقت است و نفرت پراکنی علیه شیعیان دوباره شروع خواهد شد.

رأی الیوم افزود: هر بار که افراد انتحاری تندرو یکی از مساجد شیعیان را در عربستان هدف قرار می دهند، عوامل تحریک کننده طائفه ای٬ تقریبا از شبکه های اجتماعی ناپدید می شوند و این شبکه ها در یک رویکرد کاملا متفاوت ، از همبستگی و همزیستی و تاکید بر برادری و وحدت میان شهروندان در سختی و آسایش و برپایی نمازهای مشترک سخن می گویند.

پس از گذشت بیش از دو ماه منطقه شرقی عربستان (الاحساء) شاهد یک حمله انتحاری دیگر توسط سه تروریست بود؛ یکی از آنان کمربند انفجاری خود را در ورودی مسجد امام رضا (علیه السلام)منفجر کرد و دیگری به سوی نمازگزاران اقدام به تیراندازی کرد که در نتیجه آن چهار نفر شهید و 33 نفر دیگر زخمی شدند.

با این حمله تروریستی ، اتهام ها و مطالب تحریک آمیز علیه شیعیان ، از صفحات شبکه های توییتر و فیسبوک محو شدند ٬ سخنگوی وزارت کشور عربستان برخلاف عادت در یک تحول سیاسی رسانه ای مثبت قابل توجه از کشته شدگان این حادثه به عنوان شهید یاد کرد.

رأی الیوم در ادامه نوشت : مقام های سعودی با هر کس که در شبکه های اجتماعی خواستار انجام اصلاحات سیاسی شود، برخورد بسیار سختی می کنند ؛ نمونه بارز آن رائف بدوی فعال اجتماعی در شبکه های اجتماعی است که به بیش از ده سال زندان و تحمل هزاران ضربه شلاق و پرداخت جریمه سنگین مالی محکوم شد اما هیچ قانونی علیه نویسندگان مطالب تحریک آمیز مذهبی و انتشاردهندگان مطالب کینه جویانه و تنفر از سوی اهل تسنن وضع نمی کنند.

رای الیوم ادامه داد: نیروهای امنیتی عربستان انتظار داشتند شیعیان این کشور در واکنش به اعدام شیخ نمر باقر النمر که چند هفته پیش صورت گرفت، دست به اقداماتی ضد دولت بزنند اما این بار نیز مسجد شیعیان هدف قرار گرفت.

رأی الیوم افزود: این حملات امنیت داخلی عربستان را متزلزل می کند و مقام های این کشور حفظ آن را در صدر اولویت های خود قرار داده اند ٬ عربستان وارد نبرد سختی در خارج یعنی در یمن شده است و از سوی دیگر از مخالفان دولت سوریه حمایت می کند.

رای الیوم خاطرنشان کرد: هم اکنون چالش بسیار خطرناکی فراروی دولت عربستان قرار دارد ٬ این حمله نشان می دهد که تروریست ها توانسته اند دیوار تدابیر امنیتی رژیم سعودی را در هم بشکنند و یا بیانگر آن است که نهادهای امنیتی عربستان ( اگر واقعا در پی توقف حملات به شیعیان این کشور باشند ) نتوانسته اند آن گونه که باید و شاید به وظیفه خود عمل کنند و از بی کفایتی آن ها حکایت دارد زیرا نتوانسته اند از انفجارهای صورت گرفته در گذشته درس عبرت گرفته و مانع تکرار آن در آینده شوند.

رأی الیوم افزود: هدف قرار دادن مساجد و برهم زدن آرامش مردم و به خطر انداختن جان انسان های بی گناه به شدت محکوم است اما مشکل با صدور اطلاعیه و محکومیت و فراخوان همزیستی مسالمت آمیز حل نمی شود بلکه باید سیاست های زمینه ساز تحریکات طائفه ای و مذهبی و تلاش برای گسترش دشمنی و تنفر و کینه تغییر یابد.

شبکه های اجتماعی در عربستان هم اکنون در حالت آتش بس بسر می برند اما پس از گذشت دو یا سه روز و قبل از خشک شدن خون شهدای این حمله تروریستی ، اظهارات تفرقه افکنانه و کافر و خائن دانستن بار دیگر از سرگرفته خواهد شد. این اقدام چه بسا با اطلاع نهادهای امنیتی عربستان و گرفتن مجوز از آن ها و فضای سایبری وابسته به ریاض انجام می گیرد.

انتهای پیام/ 852

منبع: شیعه نیوز

برچسب ها:
آخرین اخبار