امروز : پنجشنبه ۳ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 22
۰۷:۰۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 155807
تاریخ انتشار: ۱۱ بهمن ۱۳۹۴ - ساعت ۱۲:۱۶
تعداد بازدید: 343
به گزارش پیروان مــوعــود، یکی از دوقلوهای راه آهن با بازی های خوبی که در این تیم و همچنین تیم ملی ایران انجام داد مورد توجه تیمی روسی قرار گرفت تا ...

به گزارش پیروان مــوعــود، یکی از دوقلوهای راه آهن با بازی های خوبی که در این تیم و همچنین تیم ملی ایران انجام داد مورد توجه تیمی روسی قرار گرفت تا پروسه انتقال او از چند ماه پیش استارت بخورد. در حالی که باشگاه های روسی در سال های گذشته توجه خاصی به استعدادهای فوتبال ایران نشان دادند این بار باشگاه ترک گروژنی خواستار جذب یکی از این جوانان شد و بلافاصله با باشگاه راه آهن برای دراختیار گرفتن یکی از برادران تاچیبانا به توافق رسید . به همین بهانه نگاهی انداختیم به تیم آینده میلاد محمدی در لیگ روسیه.

نماینده چچن در لیگ روسیه

باشگاه در سال 1946 با نام دینامو تاسیس شد اما در سال 1948 به نفتیانیک تغییر نام داد گرچه این اسم هم زیاد دوام نیاورد و در سال 1958 به ترک تبدیل شد. باشگاهی در ایالت چچن روسیه که در سال 1990 به دلیل جنگ های داخلی منحل شد و تا سال 2007 به صورت غیر حرفه ای در استان همسایه پیاتیگورسک فعالیت اندکی داشت. در سال 2008 اتحادیه فوتبال روسیه با رایزنی های گسترده سرانجام موافقت کرد که گروژنی حق میزبانی در چچن را داشته باشد تا این تیم با سرمایه گذاری مناسب به یکی از قدرت های برتر روسیه تبدیل شود.

سابقه حضور در جام یوفا

ترک گروژنی بازگشت خود به سطح اول فوتبال روسیه را در سال 2004  جشن گرفت که در فینال دسته اول توانست سامارا را از پیش رو بردارد. در همان سال به تشویق اتحادیه فوتبال روسیه نماینده این کشور در جام یوفا شدند اما در جدالی حساس در پلی آف به لخ پوزنام لهستان باختند و سال بعد دوباره به دسته اول سقوط کردند تا این که بار دیگر در سال 2007 به لیگ برتر روسیه بازگشته و این بار با مالکی ثروتمند و با نفوذ تا در همان سال یک مربی مشهور هدایت شان را برعهده بگیرد.در همان سال سه بازیکن ملی پوش رومانیایی پیراهن این تیم را بر تن کرده و رکورد نقل و انتقالات را در باشگاه چچنی شکستند و مالک باشگاه هم ورزشگاه تازه تاسیس و 35 هزار نفره ای برای طرفدارانش ساخت.

با رود گولیت مشهور شدند

در ژانویه 2011 مالک باشگاه پای رود گولیت چهره افسانه ای فوتبال هلند را به چچن بازکرد و هدایت ترک گروژنی را به او سپرد تا همین تصمیم تمام نگاه ها را به این تیم معطوف کند.البته حضور گولیت در چچن زیاد دوام نیاورد چون نتایج ضعیف این مربی باعث شد تا مالک باشگاه بعد از شکست 2-0 برابر زنیت در ژوئن 2011 مربی هلندی اش را با غرامتی سنگین اخراج کند و بار دیگر از مربیان روس روی نیمکت بهره ببرد.

سرمربی تاجیک

در این فصل از رقابت های لیگ برتر روسیه ترک گروژنی در جایگاه هفتم قرار گرفت و در نیم فصل نخست نتایج جالب توجهی کسب کرد. نکته جالب این که هدایت تیم را یک مربی تاجیکستانی برعهده دارد و با نتایج کسب کرده از محبوبیت خاصی نیز بین طرفداران برخوردار شده است.رشید رحیم اف 51 ساله که متولد شهر دوشنبه است بعد از سابقه درخشان در دوران فوتبال و مربیگری روی نیمکت ترک گروژنی نشست و امیدوار است بتواند سهمیه یورو لیگ را برای چچنی ها به دست بیاورد.

میلاد چهاردهمین خارجی

میلاد محمدی با پیوستن به ترک گروژنی چهاردهمین بازیکن خارجی تیم قلمداد می شود. این تیم در حال حاضر بازیکنانی از برزیل، لهستان، استرالیا، گرجستان، اروگوئه، سنگال و رومانی در اختیار دارد تا تیمی بین المللی قلمداد شود.نکته جالب این که سایت های منتسب به باشگاه روسی خرید ایرانی را یک مدافع چپ کلاسیک و جوان معرفی کرده اند که برای بازی کردن در تریکب ثابت باید با رقبایی از برزیل بجنگد.

منبع: ورزش سه

منبع:فرهنگ

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها