امروز : پنجشنبه ۲ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 22
۱۱:۱۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 155812
تاریخ انتشار: ۱۱ بهمن ۱۳۹۴ - ساعت ۱۲:۱۶
تعداد بازدید: 343
به گزارش پیروان مــوعــود، اواسط ماه گذشته فرانسوا اولاند رئیس جمهور فرانسه پس از عملیات تروریستی مرگبار پاریس که نیروهای امنیتی این کشور مهاجمان را ...

به گزارش پیروان مــوعــود، اواسط ماه گذشته فرانسوا اولاند رئیس جمهور فرانسه پس از عملیات تروریستی مرگبار پاریس که نیروهای امنیتی این کشور مهاجمان را با نام های اسلامی معرفی کرد، از مسجد جامع پاریس بازدید کرد.

نکته قابل تامل اینجاست که در اقدام اولیه نیروهای امنیتی و پلیس فرانسه اسامی مهاجمان را که به اعتقاد برخی کارشناسان دست پرورده خود دولت های غربی هستند، اسلامی معرفی می کند تا جایگاه اسلام را درجامعه این کشور و نزد افکار عمومی جهان تخریب کند و بعد اولاند از مسجد جامع پاریس دیدن می کند تا به ادعای خود گام هایی را برای اسلام هراسی برداشته باشد.

اما ماجرا به اینجا ختم نمی شود، باراک اوباما رئیس جمهور آمریکا که کشورش از گروه های تروریستی از جمله داعش چه به طور مستقیم و چه از طریق دولت های وابسته منطقه از جمله عربستان حمایت می کند، اعلام کردکه چهارشنبه این هفته از مسجدی در این کشور بازدید خواهد کرد.

منابع کاخ سفید اعلام کردند:باراک اوباما رییس جمهوری آمریکا قرار است چهارشنبه هفته جاری نخستین دیدار خود از یک مسجد در آمریکا را پس از دو دوره ریاست جمهوری داشته باشد.

روزنامه واشنگتن پست با انتشار این خبر به نقل از کاخ سفید نوشت: این اقدام در راستای بخشی از راهبرد دولت برای ترویج بردباری مذهبی در زمانی است که لفاظی های ضد اسلامی با توجیه ارتباط با تروریسم در حال رشد است.

براساس برنامه اعلام شده، قرار است اوباما در مرکز جامعه اسلامی بالتیمور نزدیک واشنگتن حضور یاید که یکی از بزرگترین مراکز مذهبی مسلمانان در مرکز آتلانتیک است و هزاران نفر از مسلمانان آمریکا برای عبادت به این مکان مراجعه می کنند و مدارس مذهبی نیز در آن فعال است.

این نشریه نوشت: اوباما معتقد است که مسلمانان دوستان، همکاران همسایگان و قهرمانان ورزشی آمریکا هستند و حتی لباس دفاع از کشور را به تن دارند.

این اظهارات در حالی مطرح می شود که بسیاری از ایالت های آمریکا اعلام کرده اند از ورود مهاجران مسلمان به این مناطق جلوگیری می کنند.

افزون بر این، پیشتر «دونالد ترامپ» نامزد جنجالی جمهوری خواه آمریکا اعلام کرد که باید جلوی ورود مسلمانان به این کشور را گرفت.

مسلمانان، سیاهپوستان و سرخپوستان همواره از اقلیت های تحت فشار در آمریکا بوده اند که تحت سیاست های تبعیض نژادی قرار دارند و کاخ سفید تاکنون برای تغییر این وضعیت و پایان موج اسلام هراسی که توسط رسانه های این کشور دامن زده می شود هیچ اقدامی نکرده اند.

به هر روی حمایت غرب از گروه های تروریستی افراطی با نام اسلامی و تلاش برنامه ریزی شده و پنهان و آشکار یرای اسلام هراسی بر کسی پوشیده نیست و بازدید سران کشورهای غربی را از اماکن اسلامی تلاشی برای کسب وجه خود در نزد افکار عمومی است و بااستفاده از ضرب المثل قدیمی در اینجا باید گفت که دم خروس غرب را باید باور کرد.

  منبع: میزان

منبع:فرهنگ

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها