امروز : چهارشنبه ۱ آذر ۱۳۹۶ - 2017 November 22
۰۶:۱۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 155813
تاریخ انتشار: ۱۱ بهمن ۱۳۹۴ - ساعت ۱۲:۱۶
تعداد بازدید: 294
به گزارش پیروان مــوعــود، مقامات دولتی تایلند روز چهارشنبه گفتند، این کشور قصد دارد 300 هزار تن برنج به ایران صادر کند و قرار است یک هیئت تایلندی طی ...

به گزارش پیروان مــوعــود، مقامات دولتی تایلند روز چهارشنبه گفتند، این کشور قصد دارد 300 هزار تن برنج به ایران صادر کند و قرار است یک هیئت تایلندی طی روزهای آینده برای یافتن فرصت های بیشتر پس از لغو تحریم ها به تهران سفر کند.

دفتر معاون نخست وزیر تایلند اعلام کرد، سومکید جاتوسریپیتاک روز 31 ژانویه در راس هیئتی متشکل از مقامات دولتی و نمایندگان بخش خصوصی به ایران و عمان سفر خواهد کرد.

تایلند یکی از مهمترین صادر کنندگان برنج دنیا و قرارداد با این کشور یکی از اولین قراردادها با ایران برای صادرات غلات به این کشور خواهد بود.

نوپورن تپسیتار، رئیس هیئت مدیره بانک صادرات-واردات تایلند گفت: «سفر معاون نخست وزیر به ایران به منزله یک سیگنال ورود به سرمایه گذاران بخش خصوصی تایلند خواهد بود، بنابراین ممکن است تجارت بین دو کشور از سر گرفته شود.»

وی افزود: «ایران و تایلند در گذشته روابط خوبی داشتند و ایرانی ها ممکن است تمایل داشته باشند محصولات و مواد غذایی از تایلند وارد کنند.»

بانک دولتی صادرات-واردات تایلند، از سرمایه گذاری و تجارت بخش خصوصی حمایت خواهد کرد. یک مقام تایلندی که در هیئت مذکور حضور خواهد داشت گفت، هیئت تایلندی درباره برنج، گردشگری و فن آوری با مقامات ایرانی گفت و گو خواهد کرد. چوکیات اوپاسوونگ، رئیس افتخاری این اتحادیه، اتحادیه صادر کنندگان برنج تایلند و وزارت بازرگانی این کشور هفته آینده در ایران در باره قرارداد صادرات برنج مذاکره خواهد کرد.

چوکیات افزود، برنج صادراتی مربوط به برداشت های جدید است و در هدف گذاری رسمی صادرات 9 میلیون تنی برنج تایلندی برای سال 2016 لحاظ نشده است. تایلند تا سال 2012 یعنی زمانی که دولت سابق این کشور یارانه های پرهزینه ای را به تولید کنندگان برنج می داد بزرگترین عرضه کننده برنج جهان محسوب می شد.

منبع: تسنیم

منبع:فرهنگ

برچسب ها:
آخرین اخبار