امروز : شنبه ۴ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 24
۲۱:۳۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 155819
تاریخ انتشار: ۱۱ بهمن ۱۳۹۴ - ساعت ۱۴:۲۶
تعداد بازدید: 311
به گزارش «پیروان مــوعــود»، دولت فدرال پاکستان تعداد زیادی از افراد پلیس و نیروی امنیتی را به مدرسه افراطی «حفصه» متصل به «لال مسجد» اعزام کرده ...

به گزارش «پیروان مــوعــود»، دولت فدرال پاکستان تعداد زیادی از افراد پلیس و نیروی امنیتی را به مدرسه افراطی «حفصه» متصل به «لال مسجد» اعزام کرده است.

دولت اسلام‌آباد تاکنون موضعی در این خصوص اعلام نکرده است.

برخی افسران پلیس در این مورد می‌گویند که اعزام پلیس و نیروی امنیتی به مدرسه حفصه برای دستیابی به اطلاعات حساس و تحت نظر گرفتن این مدرسه است.

برخی از مقامات دولتی نیز گفته‌اند که طلاب حفصه پس از محاصره پلیس با ارسال پیامی اعلام کردند که این اقدام دولت تاثیرات منفی در پی دارد و پیامد آن به عهده کارکنان و طلاب این مدرسه نیست.

«مولانا عبدالعزیز» خطیب افراطی سابق «لال مسجد» در اسلام‌آباد روز گذشته در پیام ویدئویی اعتراف کرد که با سازمان اطلاعات ارتش پاکستان (آی.اس.آی) ارتباط دارد اما سخنگوی ارتش این کشور هرگونه ارتباط «عبدالعزیز» با این سازمان را رد کرد.

خطیب افراطی و جنجالی لال مسجد اسلام‌آباد مدعی است که نهادهای اطلاعاتی این کشور برای حل اختلافات بین این مسجد و دولت در حال مذاکراه هستند.

لال مسجد دارای هشت موسسه آموزشی دارد که 2000 پسر و 3000 دختر در حال تحصیل در آن هستند.

عبدالعزیز در سال 2007 در پی اعلام نفاذ شریعت در پاکستان روابط محصلان این مسجد با دولت تیره شد و برای نخستین بار در ماه ژوئیه سال 2007 میلادی با یکدیگر درگیر شدند.

پس از آن «پرویزمشرف» رئیس جمهور وقت و رئیس سابق ستاد ارتش پاکستان دستور آغاز عملیات علیه لال مسجد را صادر کرد که براثر آن، 100 نفر از جمله عبدالرشید غازی نایب خطیب سابق لال مسجد و برادر کوچک عدالعزیز کشته شدند.

عبدالعزیز خطیب افراطی لال مسجد زمان حمله نیروهای امنیتی پاکستان با تنها گذاشتن برادر و شاگردانش، در لباس زنان توسط نیروهای امنیتی این کشور دستگیر شد.

عبدالعزیز قانون اساسی پاکستان را قبول ندارد و تاکنون بدنبال نفاذ شریعت در این کشور است.

انتهای پیام/654

منبع: شیعه نیوز

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها