امروز : پنجشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 24
۱۹:۱۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 155820
تاریخ انتشار: ۱۱ بهمن ۱۳۹۴ - ساعت ۱۴:۲۶
تعداد بازدید: 335
به گزارش «پیروان مــوعــود»، شهرک کنسبا در شمال لاذقیه که گفته می‌شود، مهم‌ترین پایگاه تروریست‌های «جیش الفتح» در شمال لاذقیه است، در آستانه آزادی ...

به گزارش «پیروان مــوعــود»، شهرک کنسبا در شمال لاذقیه که گفته می‌شود، مهم‌ترین پایگاه تروریست‌های «جیش الفتح» در شمال لاذقیه است، در آستانه آزادی قرار گرفت.

ارتش سوریه و نیروهای مقاومت در عملیات صبح امروز، در ادامه پیشروی سریع خود در شمال لاذقیه موفق شدند، ارتفاعات «جبل الروس» را  آزاد کنند.

جبل الروس دروازه ورودی به شهرک کنسبا به شمار می‌آید.

پیشروی نیروهای سوری فقط به این ارتفاعات خلاصه نشد و روستای طعومة ساعتی قبل آزاد شد. پس از پاکسازی این روستا نیروهای ارتش سوریه و رزمندگان مقاومت به سمت ارتفاعات بسیار مهم «جبل الروس» پیشروی کردند و دقایقی قبل موفق شدند آن را هم بازپس بگیرند.

در عملیات آزاد سازی جبل الروس نیروهای ویژه سوری به نام صقور الصحراء شرکت دارند.

با پاکسازی جبل الروس نیروهای سوری بر شهرک مهم و راهبردی کنسبا اشراف کامل پیدا کردند و می‌توان گفت این شهرک از لحاظ نظامی تقریبا ساقط شده محسوب می‌شود.

آزادی مناطق در شمال لاذقیه دومینووار شده و این استان هر روز به آزادی کامل نزدیکتر می‌شود.

 دیروز نیز ارتش سوریه به چندصدمتری مرز ترکیه رسید و این نیز دلیلی دیگر بر اهمیت پیشروی اخیر ارتش سوریه و مقاومت در شمال لاذقیه است.

ارتش سوریه و رزمندگان مقاومت حزب الله در پنج ماه گذشته بیش از چهارصد کیلومتر مربع از مناطق شمالی استان لاذقیه را که اغلب کوهستانی هستند پاکسازی کرده‌اند که آزادی 100 کیلومتر مربع از این مناطق در ده روز گذشته محقق شده است.


انتهای پیام/654

منبع: شیعه نیوز

برچسب ها:
آخرین اخبار