امروز : یکشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 26
۰۰:۴۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 155822
تاریخ انتشار: ۱۱ بهمن ۱۳۹۴ - ساعت ۱۴:۲۶
تعداد بازدید: 314
به گزارش «پیروان مــوعــود»، پایگاه خبری 24 امارات امروز (یکشنبه) با اعلام این خبر نوشت: این وزارتخانه با طرح این درخواست از همه امامان جماعت مساجد ...

به گزارش «پیروان مــوعــود»، پایگاه خبری 24 امارات امروز (یکشنبه) با اعلام این خبر نوشت: این وزارتخانه با طرح این درخواست از همه امامان جماعت مساجد بخصوص در استان جده خواسته است تا با این کار جلوی استفاده اشخاص با اهداف مشکوک و تروریستی از منابر مساجد گرفته شود.

در این خبر آمده است: تصمیم دولت عربستان در شرایطی اتخاذ شده که اخیرا برخی تلاش ها برای برگزاری جلسات سخنرانی در مساجد و دانشگاه ها برای تدریس برخی کتاب های دینی، عقیدتی و فقهی در شبکه های اجتماعی و وسایل تبلیغاتی دیگر ترتیب شده بود.
وزارت امور اسلامی و ارشاد عربستان پیش از این نیز هرگونه برگزاری همایش، جلسات سخنرانی، توزیع نشریات و مجله های آموزشی و ارشادی در داخل مدارس را مگر با اخذ موافقت رسمی از معاون وزیر ممنوع اعلام کرده بود.

همچنین انتشار هرگونه نوارهای صوتی و تصویری با هرموضوعی و از سوی هر ارگان و نهادی که باشد ممنوع است.
این در حالی است که حکام آل سعود از تمامی امکاناتی که از استخراج نفت و سائر درآمدها به دست می آورند در راه تبلیغ حکومت و آیین منحرف وهابیت استفاده می کنند.

جمعیت خاندان آل سعود که بیش از چهار هزار نفر هستند عمده مشاغل و پست های کلیدی را در سراسر کشور عربستان در دست دارند، از طرف دیگر هیچ قانونی در مقابل پادشاه که در مرکز وهابیت قرار دارد، وضع نشده است.
وهابی ها نسبت به آیین ها و شعائر مذهبی سخت گیری زیادی دارند و با تعمیر و ساختن قبور پیامبران، زیارت قبور اموات، توسل به اولیای الهی، نذر برای درگذشتگان، طلب شفاعت و بزرگداشت آن ها به طور جدی برخورد می کنند.

تمامی کتاب ها، مجلات و سخنرانی خطیبان در مساجد، به ویژه مسجد الحرام و مسجد النبی(صلی الله علیه وآله) که چاپ و منتشر می شود، درباره مباحث توحید و شرک، بدعت و نهی مردم در استفاده از دعا و توسل و شفاعت است.

وهابی ها در عربستان برای نهادینه کردن مبانی فکری خود مراکز علمی متعددی تاسیس کرده آند که مهمترین وظایف آن ها آموزش های اسلامی ، چاپ و توزیع قرآن و کتب اسلامی، آموزش زبان عربی، کمک مالی به کشورها و اداره مؤسسات خیریه در سراسر جهان است که تمام هزینه های آن توسط آل سعود تأمین می شود.

انتهای پیام/ 852

منبع: شیعه نیوز

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها