امروز : پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 21
۱۴:۰۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 155823
تاریخ انتشار: ۱۱ بهمن ۱۳۹۴ - ساعت ۱۴:۲۶
تعداد بازدید: 306
به گزارش «پیروان مــوعــود»، منابع خبری 9 بهمن ماه جاری اعلام کردند که گروه تروریستی «جنبش نورالدین الزنکی» در حلب سوریه، با بحران مالی شدید روبه‌رو ...

به گزارش «پیروان مــوعــود»، منابع خبری 9 بهمن ماه جاری اعلام کردند که گروه تروریستی «جنبش نورالدین الزنکی» در حلب سوریه، با بحران مالی شدید روبه‌رو شده به طوری که ممکن است از برخی نقاط در شهر حلب و ریف حلب عقب‌نشینی کند.

در همین راستا، برخی از منابع توئیتری معارضان سوری اعلام کردند که این گروه با گروه تروریستی «جبهه النصره» متحد شده است.

در این سند آمده است که چنان هر یک از این دو گروه دچار اختلاف شدند «الشیخ ابو الحارث» به عنوان قاضی شرعی اختلاف میان آنها را حل و فصل کند.

«بکری الزین» یکی از فعالان نزدیک به این گروهک گفته بود که کمک مالی به این گروه از شش ماه گذشته کاملا قطع شده و به دلیل مشکلات مالی مجبور است که از برخی نقاطی که حضور دارد، عقب‌نشینی کند.

نورالدین الزنکی یکی از بزرگ‌ترین دسته‌های تروریستی در شمال سوریه و مشخصا در حلب و عضو «شورای فرماندهی انقلاب سوریه» است.

گروه نورالدین الزنکی یکی از گروه‌هایی است که موشک‌های «بی.جی.ام.71.تاو» ضد آمریکایی دریافت کرده است.

این گروه در اواخر سال 2011 و توسط فردی موسوم به «شیخ شهاب‌الدین» در روستای «شیخ سلمان» در شمال غرب حلب تشکیل شد.

«محیو الکردی» رئیس گروه موسوم به «شورای انقلابیون صلاح الدین» نزدیک به فرماندهان الزنکی، می‌گوید که نگران است که گروه به دلیل بحران مالی شدید مجبور به عقب‌نشینی از شهر شود.

الکردی می‌گوید که «الزنکی یکی از بزرگ‌ترین دسته‌های حاضر در حلب و ریف‌حلب است و قطع حمایت مالی از آن، فشار زیادی رویش وارد کرده و دیگر توان پرداخت هزینه‌های حقوق رزمندگان، هزینه مراکز تحت کنترل و .. را ندارد».

در کنار عوامل بالا انتشار اخباری مبنی بر آماده شدن ارتش سوریه و مقاومت برای عملیات بزرگ حلب، سبب بالا گرفتن تنش و درگیری در ریف حلب شده است.

در همین راستا، همزمان با دعوت‌های متعدد برای اتحاد گروه‌های مختلف تروریستی در شمال سوریه، جبهه النصره اعلام کرد که از «القاعده» به هیچ وجه جدا نمی‌شود.

گروه تروریستی «احرار الشام» نیز اعلام کرده است در صورتی می‌پذیرد با النصره متحد شود که این گروه ارتباط خود را با القاعده قطع کند.

النصره همچنین تأکید کرد که نمی‌تواند این امتیاز را به ائتلاف «جیش الفتح» در «ادلب» بدهد؛ ائتلافی که این مسئله را شرط متحد کردن گروه‌های مسلح در شمال سوریه عنوان کرده بود.

کارشناسان بر این باورند که این اقدام النصره سبب تنش در مواضع و نوعی «جدایی» در میان عناصر ائتلاف جیش الفتح شده است که شاید بنیان آن از هم بپاشد.

اتحاد یک گروه تروریستی با جبهه النصره + سند

برخی از شخصیت‌های مستقل معارضان که نام خود را «مجلس شورى أهل العلم» نهاده‌اند خواستار نشستی شدند که همه گروه‌های مسلح شمال سوریه در آن حضور داشته باشند و از این طریق با هم متحد شوند.

انتهای پیام/ 852

منبع: شیعه نیوز

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها