امروز : سه شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 21
۰۴:۰۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 155824
تاریخ انتشار: ۱۱ بهمن ۱۳۹۴ - ساعت ۱۴:۲۶
تعداد بازدید: 363
به گزارش «پیروان مــوعــود»، دانش آموزان مدرسه متوسطه الاحساء واقع در شرق عربستان امروز درحالی در سر کلاس‌های درس حاضر شدند که یکی از همکلاسی‌های ...

به گزارش «پیروان مــوعــود»، دانش آموزان مدرسه متوسطه الاحساء واقع در شرق عربستان امروز درحالی در سر کلاس‌های درس حاضر شدند که یکی از همکلاسی‌های آنها در جریان حمله تروریستی به مسجد امام رضا(علیه السلام) به شهادت رسید و صندلی وی برای همیشه خالی ماند.

«محمد الممتن» یکی از پنج نمازگزاری بود که در حمله تروریستی روز جمعه داعش زخمی و مدتی بعد به شهادت رسید.

همکلاسی‌های این نوجوان عربستانی امروز با قرار دادن عکس و گل بر روی نیمکت وی در کلاس یاد او را گرامی داشتند.

شاهدان عینی درباره انفجار تروریستی انجام شده در مسجد امام رضا(ع) در منطقه الاحساء گفتند که یک فرد سعودی با سلاح مسلسل خود اقدام به تیراندازی به سمت نمازگزاران کردند، اعضای حاضر در مسجد بلافاصله بعد از شنیدن صدای تیراندازی‌ها، بر اساس طرح امنیتی خود در مسجد را بستند.

این فرد سعودی بعد از آغاز تیراندازی سعی داشت وارد مسجد شود اما با در بسته مواجه شد، به همین علت بلافاصله خود را در نزدیکی در منفجر کرد و به این ترتیب در از بین رفت. در ادامه یک فرد سعودی دیگر از خیابان از فاصله‌ای دورتر اقدام به شلیک به سمت مسجد کرد. در مرحله بعد یک فرد سعودی دیگر وارد مسجد شده و در حالت روانی بدی اقدام به تیراندازی بی‌هدف در مسجد کرد. وی در ادامه سعی کرد کمربند انفجاری خود را منفجر کند، اما به علت اشکالی که در کمربند ایجاد شده بود، این انفجار حاصل نشد و حاضران در مسجد وی را دستگیر کردند.

جای خالی شهید عربستانی در کلاس درس + تصاویر

این منابع ادامه‌ دادند که با تأخیر در رسیدن خودروهای امداد و آمبولانس‌ها به منطقه حادثه، نمازگزاران از طریق خودروهای خود اقدام به انتقال زخمی‌های حادثه به بیمارستان‌ها کردند. بعد از حدود ۴۰ دقیقه گشتی‌های امنیتی رژیم صهیونیستی وارد منطقه شدند تا فرد سعودی بازداشت‌شده را از نمازگزاران تحویل بگیرند. درحالی‌که نمازگزاران نسبت به ناکامی و شکست دولت سعودی در حمایت از آنها و ادامه تحریک به قتل آنها اعتراض داشتند، نظامیان سعودی با شلیک تیر هوایی اقدام به متفرق کردن جمعیت خشمگین از برابر مسجد کردند.

این حمله تروریستی علیه نمازگزاران در مسجد امام رضا(علیه السلام) در منطقه محاسن شهر الاحساء روی داد.
یکی از شاهدان این حمله تروریستی گفت: من در مسجد بودم . وضعیت بسیار وحشتناک بود . ۶ تروریست به مسجد حمله کردند که ۲ نفر از آنها متواری هستند. تروریست‌ها ابتدا مواد منفجرۀ همراهِ خود را نزدیک در مسجد منفجر کردند و به یک گشتی امنیتی حمله کردند و ۲ نظامی را کشتند.

یکی دیگر از شاهدان اظهار داشت: تروریست‌ها از طریق خانه‌ای که نزدیک مسجد امام رضا(علیه السلام) بود، به این مسجد وارد شده بودند.

یکی از شاهدان هم تأکید کرد: جوانی به نام ابوحیدر حسین البدر برای جلوگیری از حمله تروریست‌ها به نمازگزاران جان خود را فدا کرد و شهید شد و شهادت قهرمانانۀ وی یادآور شهادت عبدالجلیل الاربش در مسجد امام حسین (علیه السلام) در شهر الدمام است . الاربش یک تروریست را که با تفنگش به سوی دیگران تیراندازی می کرد ، گرفت و در درگیری با این تروریست جان خود را از دست داد.

جای خالی شهید عربستانی در کلاس درس + تصاویر

اسامی شهدای این حادثه عبارتند از: ابوحیدر حسین البدر،ابوواصل السیافی ،فؤاد الممتن ، محمد الممتن و یک نمازگزار زخمی هم مدتی بعد به جمع چهار شهید قبلی پیوست.

انتهای پیام/ 852

منبع: شیعه نیوز

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها