امروز : دوشنبه ۲ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 January 22
۱۸:۲۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 155830
تاریخ انتشار: ۱۱ بهمن ۱۳۹۴ - ساعت ۲۰:۰۸
تعداد بازدید: 280
به گزارش «پیروان مــوعــود»، وقوع انفجار در یکی از مساجد شیعیان در استان «الاحساء» در شرق عربستان، ‌نوعی ترس و هراس نسبت به حملات آتی گروه تروریستی ...

به گزارش «پیروان مــوعــود»، وقوع انفجار در یکی از مساجد شیعیان در استان «الاحساء» در شرق عربستان، ‌نوعی ترس و هراس نسبت به حملات آتی گروه تروریستی داعش علیه مساجد شیعی ایجاد کرده است.

برخی از کارشناسان بر این باورند با توجه به این که داعش پیروان مذهب اهل بیت(علیهم السلام) را تکفیر کرده است، هدف از این انفجار‌ها ایجاد ترس و هراس میان شیعیان است و برخی دیگر بر این باورند که هدف از این سلسله انفجارات علیه مساجد شیعیان، تکه‌تکه کردن منطقه عربی و نابودی کشورهایی است که تاکنون انسجام خود را حفظ کرده‌اند؛ این در حالی است که برخی کشورها همچون عراق، سوریه و لیبی در باتلاق درگیری داخلی گرفتار شده‌‌اند.

«عمرو عبدالمنعم»، پژوهشگر مصری در امور سازمان‌های جهادی اعلام کرد: گروه تروریستی داعش فتوایی مبنی بر جایزبودن منفجرکردن مساجد شیعیان در هر نقطه‌ای از جهان صادر کرده است.

وی افزود: این گروه تروریستی، استدلال‌هایی برای اثبات صحت فتوای خود ذکر کرده، به‌طوری که داعش مساجد شیعیان را به مثابه مسجد «ضرار» ـ پایگاه منافقان در صدر اسلام برای ضربه‌زدن به پیامبر(صلی الله علیه وآله) و مسلمانان ـ می‌داند که به اسلام و مسلمانان آسیب می‌رساند و هیچ ارتباطی با اسلام صحیح ندارند، داعش همچنین مدعی است که شیعه مذهبی شرک‌آلود است.

عمرو عبدالمنعم عنوان کرد: گروه تروریستی داعش، عملیات کشتار خود را به‌صورت هدفمند و سلسله مراتب انجام می‌دهد؛ این گروه کشتن افراد مرتد(عناصری که از داعش جدا شده‌اند) و یا با خلیفه خودخوانده داعش بیعت نکند و نیز کشتن اهل بدعت به‌ویژه شیعیان را در اولویت حملات خود قرار داده‌ است.

این پژوهشگر مصری در ادامه عنوان کرد: پس از عجز و ناکامی گروه‌های ترویستی داعش از ایجاد ترس و هراس میان پیروان مذهب اهل سنت،‌ اکنون با حمله به مسجد شیعیان در «الاحساء»، مسجد شیعیان در شهرک «القدیح» واقع در استان «قطیف»، کشتن مأموران امنیتی در منطقه «عسیر» عربستان، انفجار در مسجد «العنود» و انفجار در مسجد «امام صادق(ع)» کویت درصدد ایجاد حالت ترس و نوعی حالت هشدار و آماده‌باش در میان شیعیان است.

وی افزود: گروه تروریستی داعش با انتشار کلیپ‌های ویدئویی و تصاویری بر روی شبکه‌های اجتماعی به‌ویژه «توئیتر» و نیز سایت‌های رسمی خود که بیشتر آن‌ها خطاب به کشورهای «مغرب عربی» است، تشنج ایجاد می‌کند.

عبدالمنعم بیان کرد: این اقدامات داعش هم‌زمان با اعتراضات مردمی در تونس است، به‌طوری که این گرونه تروریستی از پیروان خود در مراکش، تونس، الجزایر و لیبی خواست تا از وضعیت نابسمان موجود در تونس سوءاستفاده کنند و مناطق شیعه‌نشین را مورد حمله قرار دهند و استقرار و امنیت آنها را متزلزل سازند.

«صبرة القاسمی»، از دیگر پژوهشگران در امور جنبش‌های جهادی تصریح کرد: گروه تروریستی داعش درصدد ایجاد فتنه میان اهل سنت و شیعیان در منطقه عربی است و منافع این گروه تروریستی در گرو ایجاد تفرقه در منطقه از طریق شعله‌ورساختن فتنه میان پیروان یک دین واحد است.

القاسمی افزود: با توجه به این که بحرین و یمن بیشترین حضور شیعیان را دارند و از آنجا که داعش می‌خواهد خود را حامی اهل سنت در منطقه نشان بدهد و نیز با توجه به حضور عناصر محدودی از داعش در  این کشورها، دو کشور بحرین و یمن از جمله کشورهایی هستند که می‌توان از آن‌ها به‌عنوان اولویت‌‌های بعدی داعش برای انجام انفجارهای تروریستی در مساجد این کشورها نام برد، به‌ویژه این که انجام اقدامات تروریستی علیه مساجد نیازمند نیروهای زیادی نیست.


انتهای پیام/654

منبع: شیعه نیوز

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها