امروز : یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 22
۱۶:۳۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 155847
تاریخ انتشار: ۱۲ بهمن ۱۳۹۴ - ساعت ۰۹:۳۴
تعداد بازدید: 342
به گزارش «پیروان مــوعــود»، "عادل جبیر،" وزیر خارجه عربستان روز یکشنبه با حمایت از موضع مخالفان سوری در مشارکت در گفتگوهای ژنو 3 بر ادامه کمک های ...

به گزارش «پیروان مــوعــود»، "عادل جبیر،" وزیر خارجه عربستان روز یکشنبه با حمایت از موضع مخالفان سوری در مشارکت در گفتگوهای ژنو 3 بر ادامه کمک های نظامی به آنها در صورت شکست مذاکرات تأکید کرد.

جبیر در کنفرانس مطبوعاتی با "مولود چاووش اوغلو،" وزیر خارجه ترکیه که به ریاض سفر کرده، مدعی شد: مذاکرات باید بر انتقال قدرت از بشار اسد، وضع قانون اساسی جدید، برگزاری انتخابات و این که اسد نقشی در آینده سوریه نداشته باشد، متمرکز شود.

وی در ادامه اعلام کرد هیئت مخالفان سوری برای مذاکره درباره این مسائل رفته اند. جبیر گفت: عربستان از مخالفان چه در صورتی که راه مذاکرات را بپذیرند و چه نپذیرند، حمایت خواهد کرد.
وی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: عربستان از حق ترکیه در دفاع از سرزمین هایش به شیوه ای که آن را مناسب می بیند، دفاع می کند.

جبیر همچنین تصریح کرد: دو کشور در حمایت از مخالفان سوری در تمامی زمینه ها با یکدیگر همکاری دارند و موضع ما حمایت از برادران سوری است.

چاووش اوغلو نیز در این دیدار گفت: مخالفان سوری در انتخاب گزینه ترک مذاکرات صلح ژنو در صورت محقق شدن خواسته هایشان آزادی دارند.

اوغلو همچنین گفت: ما از مخالفان خواسته ایم شروط خود را برای آغاز مذاکرات و ادامه آن مطرح کنند. آنها می توانند در هر زمانی که خواسته هایشان اجرایی نشد، مذاکرات را ترک کنند.

انتهای پیام/ 852

منبع: شیعه نیوز

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها