امروز : جمعه ۳۱ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 April 20
۰۴:۵۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 155869
تاریخ انتشار: ۱۲ بهمن ۱۳۹۴ - ساعت ۱۵:۵۹
تعداد بازدید: 362
به گزارش پیروان مــوعــود، مجتمع خلاقیتی مهارتی آموزشی صبح رویش اولین مدرسه کودکان کار در کشور است که در سال 1394فعالیت رسمی خود را 240 نفر از کودکان ...

به گزارش پیروان مــوعــود، مجتمع خلاقیتی مهارتی آموزشی صبح رویش اولین مدرسه کودکان کار در کشور است که در سال 1394فعالیت رسمی خود را 240 نفر از کودکان کار و با شعار راهبردی (مدرسه جایی برای کودکی ) با همت و حمایت شهرداری تهران، همکاری آموزش و پرورش و جمعی از جوانان خلاق جهادی و عاشق کودکان کار با هدف آموزش و تامین نیازهای فرهنگی و اجتماعی کودکان محله هرندی(دروازه غار) تاسیس شد تا ضمن رفع مشکلات این کودکان، مشکلات خانواده آنان و محله هرندی نیز به صورت غیر مستقیم برطرف شود. 

امروز این مدرسه میزبان اعضای کمیسیون ماده 5 شهر تهران بود که با حضور جناب اقای دکتر قالیباف شهردارمحترم  تهران وبرخی از مسئولین ومعاونین وزرا برگزار گردید. این جلسه بهانه ای بود برای حضور مسئولینی که در حال برنامه ریزی اجتماعی ،فرهنگی و شهرسازی برای مقابله با اسیبهای اجتماعی متعدد شهر تهران بخصوص محله شهید هرندی (دروازه غار ) می باشند.

این برنامه که همزمان با ساعات درسی دانش آموزان مدرسه بود با میزبانی خود کودکان کار برگزار گردید و بطوری که مدعوین ما با خوش و بش کردن با دانش آموزان  مدرسه از پذیرایی انها با شاخه گل و دست سازه ها و کارتهای خوش آمد گویی شگفت زده شدند.

مراسم رونمایی از واحد پولی جیرینگ-نخستین واحد پولی مدارس کشور

همچنین در این مراسم شهردار محترم تهران از نخستین واحد پولی مدارس کشور با عنوان جیرینگ رونمایی نمودند. .اسکناسهای زیبای طراحی شده که در روی ان عناوین بانک مرکزی صبح رویش و تصاویری از مدرسه و محله قدیمی دروازه غار  و نیز شامل  شماره سریال و بطور کلی بسیار مشابه به یک اسکناس واقعی.این واحد پولی در جهت نظام تشویق و تنبیه دانش اموزان مدرسه به کارگرفته خواهد شد به طوریکه رفتارهای مثبت وپسندیده اجتماعی توسط بچه ها با کسب درآمد جیرینگی همراه بوده و به طور ناخودآگاه کودکان با این نکته روبرو می شوند که در صورت انجام رفتارهای پسندیده پاداش عینی و مشخص را دریافت می کنند.

بوفه مدرسه از منابع خیرین تامین می شود با اسکناسهای رایج کشور هیچ دادو ستدی نخواهد کرد ولی دانش آموزان که با راستگویی و کمک به دوستان خود مشارکت جمعی  در برنامه ها و حتی رفتارهای ساده ای مانند سلام کردن و یاری دادن دوستان خود در درسها از معلمین خود جیرینگ دریافت کرده اند می تواند از بوفه مدرسه خرید کرده و یا حتی هزینه بسیاری از خدمات متنوع مدرسه را پرداخت نماید وعادت دادن بچه ها به انجام رفتارهای مثبت اجتماعی و اخلاقی در مدرسه و نهادینه کردن این عادتها در رفتار روزمره آنان اصلی ترین هدفی است که ایده طراحی این واحد پولی را در ذهن گردانندگان صبح رویش ایجاد کرد.

این درحالی است که جامعه واقعی بیرون از مدرسه به گونه ای است که متاسفانه رفتارهای ناپسند اجتماعی و اخلاقی مانند دروغ گفتن – ریا کردن – درامدزا بوده و رفتارهای پسندیده و مثبت اخلاقی در جامعه با انگ ساده لوحی همراه می شوند.واحد پولی جیرینگ در مدرسه سعی دارد این نکته را در ذهن کودکان نهادینه بکند که همانطور که آموزه های دینی رعایت اخلاق و اداب پسندیده را شایسته پاداش اخروی میدانندد رعایت این نکات در مئدرسه به صورت تمرین مداوم و هروز ه مستوجب پاداش جیرینگی خواهد بود.

آیین افتتاحیه کتاب خانه تخصصی آسیب اجتماعی با محوریت کودکان  کار وآسیب

مجتمع صبح رویش که از چندی قبل در کنار فعالیتهای اموزشی فرهنگی ذکر شده اقدام به راه اندازی کتابخانه تخصصی آسیب های اجتماعی با گرایش به کودکان کار نموده است از حضور جناب اقای دکتر قالیباف شهردار محترم تهران و مسئولین عالی رتبه دولتی در مدرسه حسن استفاده نموده و مراسم آیین افتتاح این کتابخانه را که محل آن یکی از فضاهای داخلی مدرسه صبح رویش می باشد را برگزار نمود. 

در اختتامیه این مراسم  شهردار محترم تهران و مسئولین حاضر  در حیاط مدرسه در جمع دانش اموزان و مربیان حضور یافته که این دانش اموزان با در دست داشتن پرچم جمهوری اسلامی  ایران و خواندن سرود دسته جمعی سرفراز باشی  میهن من از مهمانان مدرسه خود میزبانی کردند.

شهردار تهران در جایی برای کودکی +تصاویر

منبع:فرهنگ

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها