امروز : پنجشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 24
۱۶:۵۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 155881
تاریخ انتشار: ۱۲ بهمن ۱۳۹۴ - ساعت ۲۰:۲۰
تعداد بازدید: 203
به گزارش «پیروان مــوعــود»، نشست خبری «ناصر جوده» وزیر خارجه اردن و «فلیپ هموند» وزیر خارجه بریتانیا در امان برگزار شد.شبکه خبری «العربیه»، گزارش ...

به گزارش «پیروان مــوعــود»، نشست خبری «ناصر جوده» وزیر خارجه اردن و «فلیپ هموند» وزیر خارجه بریتانیا در امان برگزار شد.

شبکه خبری «العربیه»، گزارش داد که جوده اعلام کرده اردن به تنهایی بار حضور آوارگان سوری را به دوش می‌کشد و کشورش نیاز دارد که سازمان‌های بین المللی در این زمینه به اردن کمک کند.

وی ضمن تأکید بر گفت‌وگو با همتای بریتانیایی خود درباره مقدمه چینی برای «کنفرانس کشورهای کمک کننده مالی به سوریه» در لندن گفت که زمان آن فرا رسیده تا با بحران آوارگی مقابله شود.

وزیر خارجه اردن تأکید کرده که از مسیر گفت‌وگوهای سیاسی سوریه در ژنو حمایت می‌کند و افزود با هموند پرونده فلسطین را نیز مورد بررسی قرار داده است.

از سوی دیگر وزیر خارجه انگلستان نیز ضمن استقبال از اقدام طرف‌های مذاکره کننده سوری برای حضور در مذاکرات ژنو گفت این اقدام سختی بوده و بریتانیا معتقد است راهکار سوری تنها راه حل بحران این کشور و مبارزه با داعش است.

وی همچنین تأکید کرد کشورش متعهد است که برای تحمل بار حضور آوارگان سوری در خاک اردن به این کشور کمک مالی کند و افزود: تلاش می‌کنیم بتوانیم کمک‌های بشر دوستانه را وارد خاک سوریه کنیم.

از سوی دیگر قرار است نشستی با حضور نمایندگان استرالیا، بحرین، بلژیک، کانادا، دانمارک، مصر، اتحادیه اروپا، فرانسه، آلمان، عراق، ایتالیا، اردن، کویت، نیوزیلند، هلند، نروژ،‌قطر، عربستان سعودی، اسپانیا، سوئد، ترکیه امارات متحده عربی، انگلیس و سازمان ملل در رم درباره ائتلاف آمریکایی علیه داعش برگزار شود.

انتهای پیام/ 852

منبع: شیعه نیوز

برچسب ها:
آخرین اخبار