امروز : پنجشنبه ۳۰ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 April 19
۱۸:۵۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 155882
تاریخ انتشار: ۱۲ بهمن ۱۳۹۴ - ساعت ۲۰:۲۰
تعداد بازدید: 331
به گزارش «پیروان مــوعــود»، «نِمر باقر النمر» به تاریخ 30 خرداد 1338 شمسی (1959 میلادی)در شهر «عوامیه» واقع در استان «قطیف» (حجاز) متولد شد. وی در ...

به گزارش «پیروان مــوعــود»، «نِمر باقر النمر» به تاریخ 30 خرداد 1338 شمسی (1959 میلادی)در شهر «عوامیه» واقع در استان «قطیف» (حجاز) متولد شد. وی در 21 ساله گی براتی ادامه تحصیلات، به ایران مهاجرت کرد و به مدت 10 سال در «قم»، تحصیلات حوزوی خود را دنبال کرد. سپس عازم «سوریه»شد و از آن جا به زادگاه خویش مراجعت نمود.

کلام صریح و مواضع شفافِ ضدِ سعودی «آیت الله نمر النمر» طی دو دهه ی گذشته، جای‌گاه او را در میان شیعیان «حجاز» تا سطح رهبری ارتقاء داد. سرانجام، «رژیم حاکم بر حجاز» انتقاداتِ این فقیهِ شجاع و بی پروا را برنتابید و پس از دستگیری اش در 18 تیر 1391 شمسی، در اقدامی  کینه توزانه، به تاریخ 12 دی 1394 شمسی، دست به اعدام آن عزیز زد. به این ترتیب، رهبرِ شیعیانِ حجاز، به شهدای نهضت جهانی اسلام پیوست و «آل سعود» این جرمِ کثیف را به فهرست بلندبالای جرائم ضد اسلامی خود افزود.

تصویری که پیش رو دارید، حوالی سال 1363 شمسی و در «سوریه» برداشته شده است. این عکس، نمایی است از مراسم ازدواج شهید آیت الله شیخ «نمر باقر النمر»:
 
روحمان با یادش شاد
هدیه به روح بلندپروازش صلوات
اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم

مراسم ازدواج شیخ النمر + تصویر

انتهای پیام/ 852

منبع: شیعه نیوز

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها