امروز : جمعه ۷ آذر ۱۳۹۹ - 2020 November 27
۱۷:۲۱
کمک مالی
جنبش
کد خبر: 1559
تاریخ انتشار: ۳۱ فروردین ۱۳۹۲ - ساعت ۱۵:۵۸
تعداد بازدید: 202
به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگذاری فارس، صبح امروز در نشست خبری با اشاره به اینکه دبیرکلی اوپک به مدت یک سال از سال ...

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگذاری فارس، صبح امروز در نشست خبری با اشاره به اینکه دبیرکلی اوپک به مدت یک سال از سال 2012 تا پایان سال 2013 تمدید شده است گفت: در حال حاضر خبرهایی را شنیده‌ام که عربستان قصد دارد نامزد خود را برای دبیر کلی به عنوان رئیس پژوهشگاه اوپک معرفی کند.

وزیر نفت ادامه داد: هنوز تصمیم قطعی از سوی عربستان در خصوص کناره‌گیری از دبیر کلی اوپک اعلام نشده است اما به نظر می‌رسد که رقابت بین ایران و عراق برای انتخاب دبیرکل بیشتر از عربستان باشد.

قاسمی خاطرنشان کرد: ایران نیز برای سمت پژوهشگاه اوپک قصد دارد کاندیدایی معرفی کند اما هنوز به جمع‌بندی برای این کاندیدا نرسیده‌ایم.

قاسمی خاطرنشان کرد: تصمیم‌گیری برای انتخاب دبیر کل اوپک باید توسط تمام اعضا صورت گیرد به طوری که حتی یک نفر از اعضا نیز می‌تواند تصمیم‌های اتخاذ شده را وتو کند.

این عضو کابینه دولت دهم تصریح کرد: رایزنی‌های جدی ایران برای انتخاب شدن به عنوان دبیرکل با تمام اعضا وجود دارد و امیدواریم به جای آنکه بر کرسی پژوهشگاه تکیه بدهیم آقای نوذری به عنوان دبیر کل انتخاب شود.
انتهای پیام/م
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها