امروز : پنجشنبه ۳ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 22
۰۵:۰۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 155914
تاریخ انتشار: ۱۳ بهمن ۱۳۹۴ - ساعت ۱۸:۱۴
تعداد بازدید: 317
به گزارش پیروان مــوعــود، انگلا مرکل یک روز پس از آنکه نسبت به عدم اجرای کامل توافق صلح اوکراین هشدار داده بود، امروز در گفت وگوی تلفنی با ولادیمیر ...

به گزارش پیروان مــوعــود، انگلا مرکل یک روز پس از آنکه نسبت به عدم اجرای کامل توافق صلح اوکراین هشدار داده بود، امروز در گفت وگوی تلفنی با ولادیمیر پوتین از وی خواست برای نیل به یک توافق جامع سیاسی در اوکراین چاره ای نیست جز اینکه همه به تلاش ها برای ایجاد آتش بس احترام بگذارند و به ناظران بین المللی اجازه دهند تا بر تمام مراحل اجرای این آتش بس و توافق صلح نظارت کامل داشته باشند.

سخنگوی صدراعظم آلمان امروز با صدور بیانیه ای اعلام کرد که مرکل دیروز در میزبانی از پترو پوروشنکو، رئیس جمهور اوکراین دولت روسیه را متهم کرد که با وجود نقض آتش بس همچنان نیرو و تسلیحات به شرق اوکراین اعزام می کند.

براساس این بیانیه، رئیس جمهور اوکراین نیز با سرزنش روسیه و حامیان آن در اوکراین، آنها را در اجرای آتش بس شکست خورده توصیف کرد.

پوروشنکو در 21 شهریور نیز پس از یک گفت وگوی تلفنی با پوتین در جنوب شرق کشورش اعلام آتش بس کرد.

زیرا از یک سو، دو خبرنگار روس روز قبل در نزدیکی شهر لوهانسک اوکراین کشته شده بودند و از سوی دیگر نگرانی از اختلال در صدور گاز به اروپا شدت گرفته بود.

حدود ۱۵ درصد از گاز مصرفی اروپا از خطوط لوله گاز اوکراین به قاره سبز می رسد.

منبع: ایرنا

منبع:فرهنگ

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها