امروز : دوشنبه ۲۸ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 19
۲۰:۲۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 155929
تاریخ انتشار: ۱۳ بهمن ۱۳۹۴ - ساعت ۱۸:۱۵
تعداد بازدید: 298
به گزارش «پیروان مــوعــود»، توصیف درستی است در مورد وهابیت که برای تخریب اسلام انتخاب شده است. از همان آغاز ظهور این ویروس کشنده  در شبه جزیره ...

به گزارش «پیروان مــوعــود»، توصیف درستی است در مورد وهابیت که برای تخریب اسلام انتخاب شده است. از همان آغاز ظهور این ویروس کشنده  در شبه جزیره «عربستان»  و انتشار آن در خارج از این شبه جزیره به لطف دلارهای نفتی، عرب ها و مسلمانان در تمام جنبه های فکری، اجتماعی، فرهنگی، علمی، صنعتی و کشاورزی عقب نشینی کردند به گونه ای که  نام عقب مانده و خونخوار را به خود گرفتند. وهابیت هیچ طرحی که عرب و مسلمان را پیش به جلو برد و متمدن سازد، در دست ندارد. تمام حرف آن تکفیر مسلمانان و پیروان دیگر ادیان است. در هر فرصتی از گردن زدن خلق خدا ابایی ندارد؛ درست مانند آنچه در «عربستان» در آغاز تأسیس رژیم آل سعود اتفاق افتاد و یا امروز نیز در بسیاری از نقاط جهان به دست گروههای وهابی چون «داعش» و «القاعده» شاهد هستیم.

 این نکته درست است که وهابیت، گزینه ای برای تخریب اسلام است، همان گونه که صهیونیسم برای تخریب کشورهای عربی و اسلامی انتخاب شده است اما باید گفت که وهابیت گزینه ای برای تخریب اخلاق و ارزش های انسانی به طور کلی است، چرا که این عقیده در هر بعدی با بشریت در تناقض بوده و در حالی که بشریت به دنبال توسعه، پیشرفت، عدالت، عشق، صلح و همکاری و همیاری است، می بینیم که وهابیت به عقب ماندگی و ارتجاع و استبداد و نفرت و جنگ فرا می خواند. به طوری که بسیاری از اقلیت های مسلمان در غرب برای تحریب تصویر اسلام و مسلمانان  نزد افکار عمومی دست به حرکت های انتحاری می زنند.

وهابیت پس از تخریب انسانیت و تمدن و آوارگی مردم، کشتار زنان و کودکان و مخالفان خود و تخریب تصویر اسلام، حال، جزئی ترین بدیهیات انسانیت و اسلام را مورد هدف قرار داده است. زنان و دختران و همسران، همگی، در معرض این حملات پی در پی وهابیت قرار دارند و این امر، میزان جدی بودن خطر این عقیده تاریک اندیش را نسبت به عرب و مسلمانان و بشریت نشان می دهد.

چند روز پیش، «علی المالکی» یکی از شیوخ بزرگ وهابیت در شبکه عربستانی «بدایه» فررزند دختر و به طور کلی زنان را مایه ننگ توصیف کرد و مدعی شد که هرکس با دختر یا خواهرت ازدواج کند، صاحب فضلی است که شرم و اندوه را از تو رانده است.

هر چند که این گفته «مالکی» با واکنشهای بسیاری از سوی روشنفکران و جوانان مواجه شد، اما نباید گفت که مقصود گوینده چنین حرفی نبوده است، زیرا موضع وهابیت در قبال زن به طور دقیق همان چیزی است که «مالکی» گفته است، بنا بر این، وهابیت، جاهلیت مدرن است.

 به حق است هر که وهابیت را یک عقیده جاهلانه دور از اسلام ناب محمدی (صلی الله علیه وآله) برشمرد، چرا که این عقیده جاهلانه و فاسد به طور کامل از اسلام اصیل به دور است.

آیا پیروان این عقیده و رهبران آن مصداق این آیه شریف نیستند که فرمود: «”وَإِذَا بُشِّرَ أَحَدُهُم بِالْأُنثَىٰ ظَلَّ وَجْهُهُ مُسْوَدًّا وَهُوَ كَظِيمٌ . يَتَوَارَىٰ مِنَ الْقَوْمِ مِن سُوءِ مَا بُشِّرَ بِهِ ۚ أَيُمْسِكُهُ عَلَىٰ هُونٍ أَمْ يَدُسُّهُ فِي التُّرَابِ ۗ أَلَا سَاءَ مَا يَحْكُمُونَ».

 وهابی ها داعیه اسلام دارند، ولی اسلام از آنها بیزار است.

 پیامبر اکرم(ص) نیز می فرماید :”ما اکرم النساء الا الکریم و ما اهانهن الا اللئیم”، "جز انسان بزرگوار زنان را گرامی نمی دارد و جز انسان های پست، به آنها اهانت نمی ورزد."

همچنین فرمود:” كُنْتُ إذا اشْتَقْتُ إِلى رائِحَةِ الجنَّةِ شَمَمْتُ رَقَبَةَ فاطِمَة”؛ "هرگاه مشتاق بوی بهشت می شدم، گردن فاطمه(سلام الله علیها) را می بوئیدم."

از حکیمی در مورد این عقیده وهابیت در مورد زن پرسش کردم و گفتم: آیا می توان چنین عقیده ای را که به دیده حقارت به زن و مادر و ... می نگرد، پذیرفت در حالیکه خداوند نیکی به مادر را بر پدر مقدم نموده و بهشت را زیر پای مادران قرار داده است؟ این حکیم پاسخ داد: تو حضور عقل را برای خود شرط کرده ای در حالیکه پذیرفتن عقیده وهابیت، نوعی بی خردی و کم عقلی است.

باید توجه کرد که «مالکی» به عنوان یک عالم دینی در «عربستان» مطرح بوده و گفته های او را در مورد زن و دختر نمی توان از لغزش زبان برشمرد. حرف او ریشه در افکارش داشته و از مواضع وهابی و جاهلانه خود سخن گفته است.

بنا براین با در نظر گرفتن مدارج تحصیلی و سوابق کاری او، باید گفت هنگامیکه زنان را مایه  شرمساری توصیف می کند، در واقع از گفته خود آگاه است و هر کس خلاف چنین عقیده ای را بیان کند، وهابی نیست.

بدین گونه است که وهابیت با اسلام در تناقض است، چرا که این عقیده جاهلانه، از زن نفرت دارد و آن را حقیر می شمرد حال آنکه آیات قرآنی و احادیث نبوی به شدت زن را همسان مرد بر می شمرد، حتی بلکه زن جایگاهی در اسلام دارد که مرد به پای آن نمی رسد از آن جمله است که بهشت زیر پای مردان است. پیامبر (صلی الله علیه وآله) دختر خویش، زهرای بتول (سلام الله علیها) را «أم أبیها» توصیف کرده اند.

وهابیت با عقل و فطرت و انسانیت در تعارض است، هنگامیکه زن را که نیمی از جامعه بوده و مردان تاریخ را می سازند، تحقیر می کند، زنانی که پایگاه فرهنگ و تمدن بوده و ستون زندگی هستند، پس چنین عار و ننگی فقط دامنگیر وهابیت است و امثال «مالکی» بشر نیستند، بلکه چون موجوداتی هستند که جایگاههایی چون غارهای تاریک دارند. آنان را چه کار است با این آیات شریفه که می فرماید: « ووصينا الإنسان بوالديه حملته أمه وهنا على وهن وفصاله في عامين أن اشكر لي ولوالديك إلي المصير” ، وقضى ربك ألا تعبدوا إلا إياه وبالوالدين إحسانا "إما يبلغن عندك الكبر أحدهما أو كلاهما فلا تقل لهما أف ولا تنهرهما وقل لهما قولا كريما . واخفض لهما جناح الذل من الرحمة وقل رب ارحمهما كما ربياني صغيرا » و چه کار است با این حدیث نبوی که وقتی از ایشان سؤال شد: «چه کسی به حسن همراهی و هم نشینی أولی تر است؟ فرموند: مادر، دوباره سؤال شد: و پس از او دوباره فرمودند: مادر، برای بار سوم نیز فرمودند: مادر و پس از آن فرمودند: پدر! دوباره سؤال شد: یا رسول الله چه کسی نیکوکار تر است؟ تا سه بار فرمودند: مادر سپس فرمودند: پدر!

 خدا وو رسولش راست گفتند و وهابی ها درغگو هستند.منبع: شیعه نیوز

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها