امروز : دوشنبه ۵ تیر ۱۳۹۶ - 2017 June 26
۱۲:۰۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 15593
تاریخ انتشار: ۱ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۸:۳۹
تعداد بازدید: 55
به گزارش فارس به نقل از واشنگتن پست دانشمندان موفق به تهیه اطلس سه بعدی بی‌نظیری از مغز انسان شده‌اند. تصاویر این اطلس از مغز یک زن 65 ساله تهیه شده ...

به گزارش فارس به نقل از واشنگتن پست دانشمندان موفق به تهیه اطلس سه بعدی بی‌نظیری از مغز انسان شده‌اند. تصاویر این اطلس از مغز یک زن 65 ساله تهیه شده است.

تهیه کنندگان این اطلس، مغز زن یاد شده را به 7400 برش تقسیم کرده و توانسته‌اند دقیق ترین اطلس سه بعدی تاریخ را از مغز انسان تهیه کنند. این موفقیت، انسان را یک گام به مهندسی معکوس مغز که درک فرایندهای پیچیده آن را برای دانشمندان ممکن می‌کند، نزدیک‌تر کرده است.

استفاده از این اطلس به پزشکان نیز امکان می دهد تا در جریان بررسی آسیب های مغزی درک بهتری از مشکلات و نقاط آسیب دیده پیدا کنند. با توجه به دقت فوق العاده این اطلس پزشکان راحت‌تر می توانند صحت کارکردهای مختلف مغز را بررسی کنند.

طراحان این اطلس که اهل کانادا و آلمان هستند می‌گویند دقت این اطلس دیجیتالی سه بعدی از نمونه‌های مشابه 50 بار بیشتر است. آنها نسخه ای از این اطلس را به طور آنلاین منتشر کرده اند.

دقت اطلس قبلی مشابه با این اطلس یک میلیمتر بوده که در اطلس جدید به 20 میکرون رسیده است. حجم اطلاعات موجود در این اطلس هم بالغ بر یک ترابایت است. بخشی از هزینه های طراحی این اطلس از محل کمک 500 میلیون دلاری مایکروسافت تهیه شده که در سال 2003 به فعالان برجسته علمی اختصاص یافته بود.
انتهای پیام/ آ
 
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها