امروز : شنبه ۲ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 23
۱۰:۴۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 155936
تاریخ انتشار: ۱۳ بهمن ۱۳۹۴ - ساعت ۲۰:۴۷
تعداد بازدید: 286
به گزارش «پیروان مــوعــود»، صدها زن مسلمان نیجریه با در دست داشتن پلاکاردهایی به خیابان‌ها آمدند و اعتراض خود را نسبت به بدرفتاری با بانوان محجبه ...

به گزارش «پیروان مــوعــود»، صدها زن مسلمان نیجریه با در دست داشتن پلاکاردهایی به خیابان‌ها آمدند و اعتراض خود را نسبت به بدرفتاری با بانوان محجبه اعلام کردند.

بر روی این پلاکاردها جملات متعددی از جمله «حجاب من، غرور، انتخاب و دین من»، «من عاشق حجابم»، «حجاب با عشق»، «حجاب به معنای مهتری است نه کهتری»، «امتحان کنید، یک روز حجاب بگذارید» و «من خوشحالم که حجاب دارم» نوشته شده بود.

«حفصه بدرو»، رئیس جمعیت دانشجویان مسلمان نیجریه، در این راهپیمایی از نارضایتی‌ها نسبت به افزایش تجاوز به حقوق انسانی زنان مسلمان به خاطر حجاب سخن گفت.

وی گفت: با وجود اطلاع‌رسانی در مورد اهمیت حجاب، هنوز برخی از مردم نیجریه بانوان مسلمانی را که حجاب دارند مورد آزار و اذیت قرار می‌دهند.

بدرو افزود: بدون تعصب، هرگونه آزار رساندن به انسان‌ها به خاطر پیروی از عقاید دینی‌شان خلاف قانون و نقض حقوق بشر است.

وی با محکوم کردن جنایات بوکوحرام، تأکید کرد: حجاب داشتن زنان مسلمان به معنی حمایت از تروریست‌های بوکوحرام نیست.

مجلس قانونگذاری ایالت لاگوس نیز به همین مناسبت از همه نهادهای دولتی به ویژه نهادهای نظامی خواست که از آزار بانوان دارای حجاب امتناع کنند.

روز جهانی حجاب با شعار «زیبا، با اعتماد به نفس و قوی» دیروز برای چهارمین سال پیاپی با برپایی برنامه‌های مختلف در بسیاری از کشورها برگزار شد.

انتهای پیام/ 852

منبع: شیعه نیوز

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها