امروز : دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 18
۲۲:۲۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 155941
تاریخ انتشار: ۱۳ بهمن ۱۳۹۴ - ساعت ۲۰:۴۷
تعداد بازدید: 285
به گزارش «پیروان مــوعــود»، دادگاه نظامی مصر روز گذشته حکم اعدام 7 معارض به اتهام قتل 3 دانشجوی دانشکده جنگ در استان کفر الشیخ واقع در شمال مصر را ...

به گزارش «پیروان مــوعــود»، دادگاه نظامی مصر روز گذشته حکم اعدام 7 معارض به اتهام قتل 3 دانشجوی دانشکده جنگ در استان کفر الشیخ واقع در شمال مصر را به مفتی این کشور جهت کسب نظر شرعی ارجاع داد.

یک منبع قضایی گفت داد که دادگاه نظامی اسکندریه حکم اعدام 7 معارض را به مفتی ارجاع داد که 4 نفر از این متهمان در دادگاه حضور داشتند و 3 نفر دیگر غایب بودند.

اتهام این 7 نفر قتل 3 دانشجوی دانشکده جنگ در استان کفر الشیخ عنوان شده است و علاوه بر آن 9 متهم دیگر در این پرونده تحت محاکمه هستند که قرار است جلسه 2 مارس برای صدور حکم آنها و نیز قرائت حکم 7 نفر مذکور پس از کسب نظر شرعی برگزار شود.

از جمله بارزترین این متهمان صلاح الفقی رئیس دفتر اداری جماعت اخوان المسلمین، فرحات الدیب معاون وی و محمد الحلیسی معاون رئیس حزب آزادی و عدالت در کفر الشیخ است.

ارجاع حکم اعدام به مفتی مصر اقدامی برای زمینه سازی جهت اجرای حکم است اما نظر مفتی در این باره تنها مشورتی و غیر الزام آور است.

این در حالی است که عبدالفتاح السیسی رئیس جمهور مصر اواخر اکتبر سال 2014 قانونی را صادر و طی آن اعلام کرد که تاسیسات عمومی در حکم تاسیسات نظامی است و متهمان هر گونه آسیب رسانی به این تاسیسات برای محاکمه به دادگاه نظامی ارجاع داده می شوند.

انتهای پیام/ 852

منبع: شیعه نیوز

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها