امروز : شنبه ۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 20
۰۲:۴۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 155943
تاریخ انتشار: ۱۳ بهمن ۱۳۹۴ - ساعت ۲۰:۴۷
تعداد بازدید: 218
به گزارش «پیروان مــوعــود»، «عمر البشیر» رییس‌جمهوری سودان در توجیه ایجاد تنش در روابط بین خارطوم و تهران، مدعی شد ایران در سودان مذهب شیعه را ترویج ...

به گزارش «پیروان مــوعــود»، «عمر البشیر» رییس‌جمهوری سودان در توجیه ایجاد تنش در روابط بین خارطوم و تهران، مدعی شد ایران در سودان مذهب شیعه را ترویج می‌کرد.

البشیر، روز دوشنبه در گفت‌وگو با تلویزیون «فرانس ۲۴» گفت: «برخی در توصیف سطح روابط میان سودان و ایران، بزرگ‌نمایی می‌کردند تا این‌که دولت سودان متوجه شد که ایرانی‌ها دست به برنامه‌هایی برای ترویج تشیع در سودان می‌زنند.»

رییس‌جمهوری سودان گفت: «ما شیعه را نمی‌شناسیم، همه ما سنی هستیم، ما مشکلات و درگیری‌هایی داریم که برای ما کافی است و ورود یک عنصر جدید به نزاع در جامعه سودان را نمی‌پذیرم. از این‌رو، دفاتر فرهنگی ایران بسته شد.»

وی در ادامه مدعی شد، مشارکت سودان در عملیات موسوم به «طوفان قاطعیت» در یمن علیه ایران نیست بلکه در چارچوب کمک به بازگرداندن مشروعیت به یمن است.
البشیر که کشورش اخیرا در دنباله‌روی از ریاض، روابط دیپلماتیک خود با ایران را قطع کرد، افزود که سودان مخالف هرگونه تهدیدی علیه امنیت عربستان سعودی است.


انتهای پیام/654

منبع: شیعه نیوز

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها