امروز : شنبه ۲ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 23
۱۳:۲۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 155945
تاریخ انتشار: ۱۳ بهمن ۱۳۹۴ - ساعت ۲۲:۵۰
تعداد بازدید: 1724
ان شالله
براساس گزارش های رسیده شهر شیعه نشین الزهرا پس از چهار سال محاصره و مقاومت در آستانه آزادی قرار گرفته است و نیروهای جبهه مقاومت هم اکنون به نزدیکی این شهر رسده اند.

ان شالله

به گزارش گروه جهاد و مقاومتپیروان مــوعــود؛براساس گزارش های رسیده شهر شیعه نشین الزهرا پس از چهار سال محاصره و مقاومت در آستانه آزادی قرار گرفته است و نیروهای جبهه مقاومت هم اکنون به نزدیکی این شهر رسده اند.

گروه‌های سلفی سوری در اوایل نا‌آرامی‌ها، با شهروندانی که مخالف جهت گیری‌های سیاسی آنان بودند، مبادرت به گفت‌وگو و مذاکره نمودند، اما با گذشت زمان و اعزام گروه‌های مسلح افراطی از کشورهای دیگر به سوریه و به وخامت نهادن امور، کنترل اوضاع حتی از اختیار سلفی‌های سوری نیز بیرون شد.

عناصر تروریستی، از شیعیان این دو شهر ‌خواستند از حزب‌الله، ایران و حکومت بشار اسد اعلام برائت کنند، لکن با خودداری آنان و رد این درخواست، مورد خشم این عناصر قرار گرفتند.

همچنین تروریست‌ها، عده‌ای از آنان را تنها به جرم نگهداری عکس «سید حسن نصرالله، رهبر حزب الله لبنان» در خانه‌هایشان، شکنجه کرده یا به قتل رسانده‌اند.عناصر مسلح، از ده ماه پیش تاکنون، از ورود آذوقه و سایر نیازهای اولیه زندگی به این مناطق جلوگیری می‌کنند و هر کس ‌مستقیم و یا غیر مستقیم قصد فرستادن هر گونه کمک به این دو شهر را داشته باشد، تهدید به مرگ می‌کنند.این گزارش در ادامه می‌افزاید، مردم این شهرها هیچ گونه سوختی از جمله نفت و گازوئیل برای تهیه غذا و گرم کردن خانه‌های خود ندارند؛ بنابراین، به استفاده از چوب روی آورده‌اند که مشکلات تنفسی متعددی را برای کودکان و سالخوردگان پدید آورده است.همه داروخانه‌های سطح این دو شهر به علت کمبود شدید دارو تعطیل شده و بیماران به شدنیازمند دارو هستند.

آب این دو شهر کاملا قطع است و مردم از آب باران برای نیازهای خود استفاده می‌کنند. به علت قطعی آب بیماری‌های واگیرداری مانند تب مالت در حال انتشار است. برق نیز هر چند روز یک بار، دو تا سه ساعت وصل می‌شود.تا چندی پیش، حکومت سوریه با استفاده از بالگرد، نیازهای معیشتی اولیه مردم را تأمین می‌کرد، ولی پس از آن که عناصر مسلح به سلاح‌های پیشرفته تری نظیر پدافند و تانک مجهز شدند، اوضاع این دو شهر بسیار و خیم شده و در محاصره کامل قرار گرفته‌اند. این دو شهر هم اکنون از فقدان تمامی مواد خوراکی رنج می‌برد وحتی شیر خشک نوزدان نیز نایاب شده است.
 
کودکان این دو شهر، گرسنه سر بر بالین می‌نهند و والدین آن‌ها کاری از دستشان برنمی‌آید. در آخرین اخبار رسیده از وضعیت اسف‌بار شهروندان مظلوم نبل و الزهرا، روز یکشنبه دوم اردیبهشت ۱۳۹۲، دو کودک شش و هشت ساله یک خانواده، از فرط گرسنگی و سوءتغذیه جان باختند. در پی این فاجعه انسانی دردناک، جوانان شهر برآن شدند تا با امکانات نظامی ناچیز خود محاصره را در هم شکنند؛ لکن این نبرد نابرابر منجر به شهادت سی تن و شمار بسیاری مجروح شد.دکتر حسین نجار رئیس مرکز بهداشت و درمان شهر نبل نیز خاطر‌نشان کرده است: مردم این شهر برای بقای خود از گیاهان منطقه تغذیه می‌کنند و در صورت ‌پایان نیافتن محاصره، فاجعه انسانی بزرگی رخ خواهد داد.افزون بر مشکلات موجود، تروریست‌ها گاهی با انفجار یا پرتاب خمپاره، امنیت شهر را تهدید می‌کنند. تا کنون صد‌ها نفر از اهالی این منطقه ربوده شده‌اند که بسیاری از آن‌ها زیر شکنجه‌های شدید به شهادت رسیده‌اند.

هم اکنون فاصله نیروهای حزب الله تا الزهراء به یک کیلومتر رسید .تروریستهای النصره در حال فرار به سمت ترکیه تهدید کردند انتقام سختی از حزب الله و ایرانیان خواهند گرفت.

با توجه به اخبار رسیده روستای مخالفی در مسیر نیست و به لطف خدا به زودی شاهد آزادی این روستای شیعه نشین خواهیم بود.

جهت پیروزی رزمندگان جبهه مقاومت و آزادی سریع تر این شهر صلوات

آخرین اخبار
پربازدید ها