امروز : چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 23
۱۶:۲۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 155957
تاریخ انتشار: ۱۴ بهمن ۱۳۹۴ - ساعت ۰۹:۳۱
تعداد بازدید: 245
به گزارش پیروان مــوعــود، «اشتون کارتر» وزیر دفاع آمریکا روز سه شنبه برنامه‌های پنتاگون برای بودجه سال ۲۰۱۷ را مرور خواهد کرد.این ...

به گزارش پیروان مــوعــود، «اشتون کارتر» وزیر دفاع آمریکا روز سه شنبه برنامه‌های پنتاگون برای بودجه سال ۲۰۱۷ را مرور خواهد کرد.

این بودجه شامل مبلغی اضافی برای مقابله با گروه تروریستی داعش در عراق و سوریه، پهبادهای کوچک سری و تقویت حضور نظامی آمریکا در شرق اروپا می شود.

به گفته مقامات وزارت دفاع آمریکا، انتظار میرود بودجه اصلی سال مالی ۲۰۱۷ ، پانصد و بیست و چهار میلیارد دلار باشد،که افزایشی ۵۹ میلیارد دلاری برای پیشامدهای غیرمترقبه خارج مرزها و هزینه‌های جاری عملیات های نظامی در افغانستان و گروه داعش خواهد داشت.

شایان ذکر است آمریکا بالاترین بودجه نظامی در بین کشورهای جهان را دارد بطوریکه بودجه عظیم نظامی این کشور بیش از مجموع بودجه  ۸ ارتش بزرگ دنیاست.

یک مقام رسمی گفت:اشتون کارتر به خطرات محیطی از جمله حضور خطرآفرین روسیه و الحاق شبه جزیره کریمه در سال ۲۰۱۴ و حمایت از جدای طلبان طرفدار روسیه در شرق اوکراین تاکید خواهد کرد.

این مقام رسمی وزیر دفاع گفت اشتون کارتر در این نشست از افزایش بودجه اختصاصی به طرح موسوم به "ابتکار عمل اطمینان اروپا" برای مقابله با تهدیدات  روسیه و همچنین از افزایش بودجه برای توسعه حضور نظامی آمریکا در استونی و رومانی خبر خواهد داد.

یک مقام دیگر وزارت دفاع آمریکا همچنین گفت: کارتر در نظر دارد تا در این نشست از فن آوری های جدید طبقه بندی نشده  پهبادهای کوچک که قادر هستند همراه با دیگر واحدها به پرواز درآیند پرده برداری کند.

همچنین دیگر مقام پنتاگون افزود:بودجه ای ۷ میلیارد دلاری که نسبت به سال گذشته ۳۵ درصد افزایش دارد برای مقابله با داعش در نظر گرفته شده است.

منبع: مهر

منبع:فرهنگ

برچسب ها:
آخرین اخبار