امروز : سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 18
۰۴:۱۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 15596
تاریخ انتشار: ۱ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۸:۳۹
تعداد بازدید: 99
به گزارش فارس به نقل از آرس تکنیکا، این روزها طراحان نرم افزارهای ضدویروس قلابی علاقه فراوانی به آلوده کردن گوشی‌ها و تبلت‌های مجهز به سیستم عامل ...

به گزارش فارس به نقل از آرس تکنیکا، این روزها طراحان نرم افزارهای ضدویروس قلابی علاقه فراوانی به آلوده کردن گوشی‌ها و تبلت‌های مجهز به سیستم عامل اندروید پیدا کرده‌اند.

این برنامه‌ها وانمود می‌کنند برای پاکسازی گوشی‌ها و تبلت‌ها از بدافزارهای مخرب طراحی شده‌اند و بدین وسیله کاربران به نصب آنها ترغیب می‌شوند، اما در عمل نصب این برنامه‌ها سیستم را آلوده کرده و به سرقت اطلاعات شخصی منجر می‌شود.

بسیاری از این برنامه‌های ضدویروس قلابی همراه با اسکرین سیور یا دیگر برنامه‌های جانبی عرضه می شوند تا کاربران علاقه بیشتری به بارگذاری آنها پیدا کنند. بدافزارهای یاد شده تا چند سال قبل رایانه های مجهز به سیستم عامل های ویندوز و مک را آلوده می کردند، اما گسترس کاربرد استفاده از گوشی های هوشمند و نزول جایگاه رایانه های شخصی وضعیت را تغییر داده است.

یکی از مشهورترین ضدویروس های قلابی طراحی شده برای سیستم عامل اندروید از سوی شرکت امنیتی سمانتک Fakedefender نام گرفته است. این بدافزار پس از نصب بر روی گوشی به هیچ وجه قابل پاک کردن نیست و جلوی بازگرداندن گوشی به تنظیمات کارخانه را نیز می گیرد.

همچنین این برنامه جلوی دسترسی کاربر به اطلاعات شخصی ذخیره شده بر روی گوشی را می گیرد و تنها زمانی گوشی را آزاد می کند که فرد مبلغی بابت خرید نسخه پولی آن بپردازد.

کارشناسان امنیتی هشدار می دهند که کاربران برای در امان ماندن از چنین خطراتی باید از نصب برنامه های آلوده و مشکوک بر روی گوشی های خود جدا خودداری کنند.
انتهای پیام/ آ
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها