امروز : سه شنبه ۴ مهر ۱۳۹۶ - 2017 September 26
۰۹:۱۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 155972
تاریخ انتشار: ۱۴ بهمن ۱۳۹۴ - ساعت ۱۱:۴۶
تعداد بازدید: 290
به گزارش «پیروان مــوعــود»، این نسخه از انجیل که گفته می‌شود انجیل «برنابا» است، 14 میلیون لیره استرلینگ ارزش‌گذاری شده است.گزارش‌ها حاکی از آن ...

به گزارش «پیروان مــوعــود»، این نسخه از انجیل که گفته می‌شود انجیل «برنابا» است، 14 میلیون لیره استرلینگ ارزش‌گذاری شده است.

گزارش‌ها حاکی از آن است که بندیکت شانزدهم، پاپ سابق، خواهان مشاهده و بررسی این نسخه از انجیل شده است که بیش از 1500 سال قدمت دارد و دولت ترکیه، در تمام سال‌های گذشته آن را مخفی کرده بود.

این نسخه از انجیل، خطی و طلاکاری شده است که به زبان حضرت مسیح(علیه السلام) ـ آرامی ـ نوشته شده و گفته می‌شود حاوی نخستین آموزه‌های حضرت عیسی(علیه السلام) است و نوید بعثت حضرت محمد(صلی الله علیه وآله)، پیامبر گرامی اسلام را داده است. این انجیل که برگه‌های آن از پوست حیوانات است، در سال 2000، همزمان با عملیات مبارزه با قاچاق، توسط پلیس ترکیه کشف و شناسایی شد.

 به نوشتۀ روزنامه انگلیسی دیلی میل، دولت ترکیه، این انجیل را تا سال 2010 نزد خود نگه داشت؛ آن گاه آن را به موزه آنتروپولوژی آنکارا تحویل داد. این انجیل، به‌زودی و پس از عملیات ترمیمی، در معرض دید عمومی قرار داده خواهد شد.

آرتوگرول گونای، وزیر فرهنگ و گردشگری سابق ترکیه گفت: امکان دارد که این نسخه از انجیل، نسخۀ اصلی باشد که کلیسای مسیحی، آن را به سبب تشابه شدید به آموزه‌های مسلمانان در خصوص حضرت مسیح(علیه السلام) پنهان کرده بود.

 وی افزود: واتیکان، رسماً برای دیدنِ این کتاب مقدس درخواست داد، زیرا برخی باورها بر آن است که این نسخه از انجیل می‌تواند مکمل نسخه‌های چهارگانۀ مرقس، متی، لوقا و یوحنا باشد.

در این انجیل، همانند باورِ مسلمانان، حضرت عیسی(علیه السلام) انسان دانسته شده است، نه خدا. این انجیل همچنین باور تثلیث و به صلیب کشیدن حضرت مسیح را نمی‌پذیرد و فاش می‌کند که حضرت عیسی، ظهور حضرت محمد(صلی الله علیه وآله) خاتم الانبیاء را پیش بینی کرده بود.


انتهای پیام/654

منبع: شیعه نیوز

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها