امروز : چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 23
۰۹:۵۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 155975
تاریخ انتشار: ۱۴ بهمن ۱۳۹۴ - ساعت ۱۱:۴۶
تعداد بازدید: 220
به گزارش «پیروان مــوعــود»، پس از مدت‌ها «احمد العسیری»، سخنگوی نظامی ائتلاف عربستان سعودی علیه یمن کنفرانسی مطبوعاتی برگزار کرد تا در آن بسیار ...

به گزارش «پیروان مــوعــود»، پس از مدت‌ها «احمد العسیری»، سخنگوی نظامی ائتلاف عربستان سعودی علیه یمن کنفرانسی مطبوعاتی برگزار کرد تا در آن بسیار سراسیمه و با جملاتی نامفهوم از حقوق بشر سخن بگوید.

دلیل این سراسیمگی و بیم و هراس آل سعود و هم پیمانان و اربابان آنها چیست؟

حملات آمریکا علیه مردم یمن درحالی ادامه دارد که فعالیت‌های افشاگرانه فعالان و خبرنگاران و ارباب رسانه‌ها به شدت واشنگتن و تل‌آویو را در تنگنا قرار داده و آنها را واداشت تا از عربستان بخواهند برای بهبود وجهه و چهره این تجاوز تدبیری اتخاذ کند.

در این راستا، شماری از سازمان‌های بین المللی گزارش‌ها و بیانیه‌هایی منتشر و در آنها جنایات آل سعود و اربابانشان را محکوم کردند تا درپی آن آمریکا از آل سعود بخواهد، با تشکیل کنفرانسی خبری به گونه‌ای شانه از مسئولیت این جنایات خالی کند.

سازمان پزشکان بدون مرز یکی از این سازمان‌ها بود که ضمن محکوم کردن حملات عربستان تاکید کرده بود که این کشور و ائتلافش قوانین جنگ را نقض کرده و هیچ چیز حتی بیمارستان‌ها نیز از حملاتش در امان نیستند.

از سوی دیگر، کارشناسان وابسته به سازمان ملل عربستان را متهم کردند، 119 حمله هوایی انجام داده و طی آنها از سلاح‌های تحریم شده استفاده کرده است.

روزنامه «گاردین» نیز نوشت: کمیته حقیقت‌یاب حملات عربستان به غیرنظامیان از جمله اردوگاه آوارگان، پناهجویان، مراکز مسکونی، مراسم جشن و عروسی، خودروهای مدنی، بازارها، تاسیسات و مراکز درمانی و پزشکی، مدارس، مساجد، کارخانه‌ها و ذخایر مواد غذایی و سوخت، بنادر، فرودگاه‌ها و ساختارهای زیربنایی را مستندسازی کرده است.

اتحادیه اروپا نیز ضمن محکوم کردن حملات کشورهای متجاوز تصریح کرد که این حملات زمینه‌ساز افزایش و گسترش نفوذ گروه‌های افراط گراست و ائتلاف متجاوز علیه یمن را به هدف گرفتن غیرنظامیان و ساختارهای زیربنایی و مقابله با طرح تشکیل کمیته حقیقت‌یاب بی‌طرف متهم کرد.

انتهای پیام/654

منبع: شیعه نیوز

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها