امروز : چهارشنبه ۲ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 21
۱۱:۰۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 155978
تاریخ انتشار: ۱۴ بهمن ۱۳۹۴ - ساعت ۱۱:۴۶
تعداد بازدید: 288
به گزارش «پیروان مــوعــود»، القاعده در مطلبی در هفته نامه خود که "النشره” نام دارد، فاش کرد سرنگونی هواپیمای خط ۹۹۰ شرکت هواپیمایی مصر در اقیانوس ...

به گزارش «پیروان مــوعــود»، القاعده در مطلبی در هفته نامه خود که "النشره” نام دارد، فاش کرد سرنگونی هواپیمای خط ۹۹۰ شرکت هواپیمایی مصر در اقیانوس اطلس در سال ۱۹۹۰ الهام بخش اسامه بن لادن برای حملات ۱۱ سپتامبر ۲۰۰۱ بود.

القاعده در این مطلب تأکید کرد که بن لادن پس از شنیدن داستان "جمیل البطوطی” کمک خلبان مصری که طبق گزارشهای آمریکایی به عمد هواپیمای مصری را سرنگون کرد، تصمیم گرفت دست به عملیات ۱۱ سپتامبر بزند.

روزنامه انگلیسی "میرور” به نقل از این مطلب خاطرنشان کرد، اسامه بن لادن پس از اطلاع از این حادثه و کشته شدن ۲۱۷ نفر که بیشتر آنان آمریکایی بودند، این سؤال را مطرح کرد که چرا هواپیما به یک ساختمان برخورد نکند؟

بن لادن پس از دیدار "خالد شیخ محمد” که به عنوان طراح اصلی حملات ۱۱ سپتامبر شناخته می شود، نقشه سرنگون کردن هواپیماهای آمریکایی را مطرح کرد. اما قبل از این ماجرا شیخ محمد در حال طرح ریزی نقشه ای برای سرنگون کردن همزمان ۱۲ هواپیمای آمریکایی بود.

انتهای پیام/ 852

منبع: شیعه نیوز

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها