امروز : پنجشنبه ۳۰ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 April 19
۲۲:۵۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 155979
تاریخ انتشار: ۱۴ بهمن ۱۳۹۴ - ساعت ۱۳:۴۲
تعداد بازدید: 406
سخنگوی نمایشگاه رسانه‌های دیجیتال انقلاب اسلامی:
سخنگوی نمایشگاه رسانه‌های دیجیتال انقلاب اسلامی با بیان اینکه امسال به دلیل به حد نصاب نرسیدن شرکت‌کنندگان، نمایشگاه رسانه‌های دیجیتال و فناوری اطلاعات برگزار نمی‌شود و فقط نمایشگاه رسانه‌های دیجیتال انقلاب اسلامی برگزار می‌شود.

سخنگوی نمایشگاه رسانه‌های دیجیتال انقلاب اسلامی:

 

به گزارش پیروان مــوعــود، محمد خراسانی‌زاده در نشست خبری سومین نمایشگاه رسانه‌های دیجیتال انقلاب اسلامی که صبح امروز در خبرگزاری فارس برگزار شد ضمن تبریک دهه فجر گفت: انقلاب اسلامی یک اتفاق بی‌نظیر و بی‌بدیل در عصر آخر‌الزمان بود که عقبه آن 14 قرن است و اوج آن عاشورا و آینده آن تشکیل دولت کریمه است. انقلاب اسلامی یعنی یاور مظلومان و دشمن ظالمان.

سخنگوی نمایشگاه رسانه‌های دیجیتال انقلاب اسلامی با بیان اینکه این نمایشگاه در جهت به ظهور و بروز رساندن فعالیت‌های مؤسسات مردم‌نهاد که در جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی فعالیت می‌کنند، برگزار می‌شود، گفت: اولین دوره این نمایشگاه در هفته اول بهمن ماه 1391 برگزار شد که فقط 180 غرفه داشتیم.

وی ادامه داد: این نمایشگاه تریبونی برای کسانی است که تاکنون فرصتی برای ابراز فعالیت‌های خود نداشته‌اند و بسیارند رسانه‌ها و مجموعه‌های مردمی که در شهرها و شهرستان‌های این کشور فعالیت می‌کنند و ما تاکنون حتی نام آنها را هم نشنیده‌ایم که اگر کارهای آنها را ببینیم از این استعداد نهفته متعجب خواهیم شد.

خراسانی‌زاده یکی از نقاط قوت این نمایشگاه را حضور مجموعه‌های مردمی با تمام ظرفیت حقیقی خود خواند و گفت: دومین نمایشگاه رسانه‌های دیجیتال انقلاب اسلامی در هفته اول شهریور ماه در محل دائمی نمایشگاه‌های شهرداری برگزار شد که دستاوردهای کم‌نظیری داشت و رسانه‌های فرهنگی نیز هم‌افزایی خوبی داشتند.

سخنگوی نمایشگاه رسانه‌های دیجیتال انقلاب اسلامی در ادامه تصریح کرد: فرماندهان مجموعه‌های نظامی و نمایندگان مجلس و دیگر مسئولینی که در سال گذشته از این نمایشگاه بازدید داشتند، تأکید می‌کردند که در این نمایشگاه حرف‌های بسیار جدیدی را شنیدند و همچنین باعث شد تا پروژه‌های خوبی بین شرکت‌کنندگان و نهادها و مؤسسات بسته شود.

وی با بیان اینکه در سال گذشته رونمایی‌های خوبی در نمایشگاه رسانه‌های دیجیتال انقلاب اسلامی صورت گرفت، گفت: نسبت به فضای تخصصی نمایشگاه در سال گذشته بازدید بسیار خوبی داشتیم. آمار بازدید ما 130 هزار نفر در سال گذشته بود که در نمایشگاه مشابه آن حتی در سطح حاکمیتی کمتر از یک چهارم این عدد است.

خراسانی‌زاده در خصوص سومین نمایشگاه رسانه‌های دیجیتال انقلاب اسلامی گفت: این نمایشگاه امسال از 22 تا 27 بهمن ماه ادامه خواهد داشت و مراسم افتتاحیه آن ساعت 15 روز 22 بهمن برگزار خواهد شد.

سخنگوی نمایشگاه رسانه‌های دیجیتال انقلاب اسلامی با بیان اینکه ساعت کار این نمایشگاه هر روز از ساعت 10 صبح تا ساعت 20 است، گفت: امسال مانند سال گذشته نمایشگاه در محل دائمی نمایشگاه‌های شهرداری تهران در بوستان گفت‌وگو برگزار می‌شود و غرفه‌های آن به صورت رایگان در اختیار شرکت‌کنندگان قرار گرفته است.

وی افزود: امسال 500 درخواست برای غرفه داشتیم که از سال گذشته بیشتر بود اما به دلیل ظرفیت محدود فقط توانستیم پذیرای 300 غرفه باشیم همچنین متولی برگزاری نمایشگاه سازمان فضای مجازی سراج خواهد بود.

خراسانی‌زاده در خصوص بازتاب نمایشگاه رسانه‌های دیجیتال انقلاب اسلامی در رسانه ملی گفت: در سال گذشته در هر روز دو ساعت و 40 دقیقه پخش زنده در شبکه‌های مختلف صدا و سیما داشتیم و نیمی از این زمان هم برنامه‌های ضبط شده نمایشگاه پخش می‌شد که درصددیم تا امسال نیز مانند سال گذشته عمل کنیم همچنین سایت نمایشگاه نیز تمام اخبار را به لحظه منتشر خواهد کرد.

سخنگوی نمایشگاه رسانه‌های دیجیتال انقلاب اسلامی در خصوص بخش‌های گوناگون نمایشگاه رسانه‌های دیجیتال انقلاب اسلامی گفت: 4 بخش اصلی در نمایشگاه امسال دیده شده است که بزرگ‌ترین و مهمترین آن اختصاص به رسانه‌های برخط دارد که شامل سایت‌های خبری، محتوایی، وب‌ تی‌وی، شبکه‌های اجتماعی و ... می‌شود و حدود 50 درصد شرکت‌کنندگان را به خود اختصاص داده است.

وی افزود: بخش دوم مخصوص به نشر دیجیتال و تلفن‌همراه است که 20 درصد شرکت‌کنندگان را به خود اختصاص داده و آنها محصولات خود را ارائه می‌کنند و بخش سوم در حوزه بازی و پویانمایی است که 10 درصد کل شرکت‌کنندگان را به خود اختصاص داده و یکی از مهمترین بخش‌ها، بخش فناوری اطلاعات است که در نمایشگاه حضور فعال دارد.

خراسانی‌زاده درباره بخش‌های جانبی نمایشگاه گفت: بخش‌های جانبی مهم و جذابی در سومین نمایشگاه رسانه‌های دیجیتال وجود دارد از قبیل زیارت مجازی که حاصل تلاش زائران پیاده اربعین است که در فضایی 130 درجه با نمایشگرهایی که دارای انحنا هستند حرم‌های اهل بیت را بازسازی کردند.

سخنگوی نمایشگاه رسانه‌های دیجیتال انقلاب اسلامی ادامه داد: ارتقا سواد مجازی نیز یکی دیگر از بخش‌های جانبی است که یکی از دغدغه‌های مردم به شمار می‌رود و همچنین بخش کودک و نوجوان و برگزاری کارگاه‌های تخصصی در حاشیه نمایشگاه از دیگر بخش‌های جانبی به شمار می‌روند.

وی درباره رونمایی‌هایی که در نمایشگاه صورت می‌گیرد، گفت: از دستاوردهای جبهه مردمی تخصصی رسانه‌های دیجیتال انقلاب اسلامی در این نمایشگاه رونمایی می‌شود و همچنین یکی از مهمترین رونمایی‌های امسال رونمایی از کلینیک ترک اعتیاد مجازی است که برای نخستین بار در این نمایشگاه کلید می‌خورد و امکانات خوبی را ارائه می‌دهد.

خراسانی‌زاده در ادامه با اشاره به اینکه 30 درصد غرفه‌ها متعلق به شهرستان‌ها است، گفت: حضور پرشور رسانه‌های خبری که در جبهه انقلاب اسلامی فعالیت می‌کنند از نکات بارز نمایشگاه امسال است.

سخنگوی نمایشگاه رسانه‌های دیجیتال انقلاب اسلامی با بیان اینکه در این نمایشگاه محتوای پاک و امن برای خانواده‌ها ارائه می‌شود، گفت: ما در این نمایشگاه پذیرای مؤسساتی هستیم که در داخل گفتمان انقلاب حرکت می‌کنند و دارای خط‌کشی‌های سیاسی نیستیم.

وی با بیان اینکه در سال گذشته 5 غرفه در رابطه با حوزه‌های علمیه داشتیم، اظهار داشت: در سال‌های گذشته رونمایی تکراری نداشتیم و در حوزه فناوری اطلاعات و اپلیکیشن‌های محصولات جدیدی که تولید شده بود رونمایی شدند. همچنین رویکرد آینده ما با توجه به حجم بالای فعالیت در فضای مجازی توسعه این فعالیت‌ها است.

خراسانی‌زاده با اشاره به اینکه در این نمایشگاه کارگاه‌های تخصصی در حوزه توسعه کسب و کار برگزار خواهد شد، گفت: مجموعه‌هایی که از لحاظ کیفی برتر هستند بعد از نمایشگاه به نهادهای دیگر برای انجام پروژه و ثبت قرارداد معرفی می‌کنیم.

سخنگوی نمایشگاه رسانه‌های دیجیتال انقلاب اسلامی نحوه گزینش غرفه‌های حاضر در نمایشگاه رسانه‌های دیجیتال انقلاب اسلامی را اینگونه بیان کرد: اولویت ثبت‌نام، کیفیت کار و رسانه‌هایی که در نمایشگاه‌های دیگر نتوانستند حضور داشته باشند برای ما در اولویت قرار داشتند و انتخاب شدند.

وی در خصوص فضای انتخاباتی نمایشگاه رسانه‌های دیجیتال انقلاب اسلامی گفت: زمان برگزاری نمایشگاه دقیقا در اوج زمان تبلیغات انتخاباتی است اما از جهت ما هیچ برنامه  نمایشی در نمایشگاه وجود ندارد و نمایشگاه رنگ و بوی انتخاباتی نخواهد داشت اما اگر هر کاندیدی از هر طیف و دیدگاه سیاسی حضور پیدا کند ما استقبال می‌کنیم و اگر بتوان عدالت را برقرار کرد حتی نشست هم می‌‌گذاریم اما برای هیچ رسانه‌ای محدودیت قائل نیستیم.

وی در خاتمه با اشاره به اینکه بنده شنیده‌ام امسال ظاهراً‌ نمایشگاه رسانه‌های دیجیتال به علت به حد نصاب نرسیدن برگزار نمی‌شود و این خبر خوبی در حوزه IT نیست، گفت: تعامل خوبی بین ما و وزارت ارشاد وجود دارد و از همین تریبون از وزیر ارشاد و دیگر وزیران برای حضور در نمایشگاه دعوت می‌کنیم.

انتهای پیام/

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها