امروز : جمعه ۷ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 27
۰۸:۰۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 155982
تاریخ انتشار: ۱۴ بهمن ۱۳۹۴ - ساعت ۱۳:۵۷
تعداد بازدید: 302
به گزارش پیروان مــوعــود، با وجود اینکه استرالیا تحریم‌ها علیه ایران را در 17 ژانویه لغو کرد، اما هنوز صادرات برخی کالاها به ایران را با ...

به گزارش پیروان مــوعــود، با وجود اینکه استرالیا تحریم‌ها علیه ایران را در 17 ژانویه لغو کرد، اما هنوز صادرات برخی کالاها به ایران را با محدودیت انجام می‌دهد.

وزارت خارجه و تجارت استرالیا گفته است صادرات محصولاتی مانند بوکسیت و خود آلومینیوم بدون کنترل به ایران صادر خواهد شد.

در حال حاضر علی‌رغم سیاست‌ ترمیم‌شده استرالیا بعد از لغو تحریم‌ها همچنان صادرات 7 کالای مرتبط با آلومینیوم و آلیاژهای آن‌که در ساخت ورقه‌ها، لوله از آن استفاده می‌شود، همچنان محدود است.

بر اساس این گزارش استرالیا تحریم‌های اقتصادی علیه ایران را در اکتبر 2008 اعمال کرد و این تحریم‌ها را تا 17 ژانویه 2016 ادامه داد. این تحریم‌ها بر اساس همان تحریم‌های گروه 1+5 علیه ایران بود.

در 17 ژانویه جولی بی‌شاپ وزیر امور خارجه استرالیا اعلام کرد این کشور اعمال تحریم‌ها علیه صادرات نظامی را برای 5 سال ادامه می‌دهد و همچنین محدودیت‌ها برای صادرات مواد و تجهیزات مرتبط با ساخت موشک بالستیک را تا 8 سال دیگر ادامه می‌دهد. در حال حاضر ایران خریدار صرف آلومینیوم است و به‌صورت تاریخی آن را از استرالیا وارد می‌کند. در سال‌های اخیر ایران حتی برای خرید از هند نیز اقدام کرده است.

منبع: فارس

منبع:فرهنگ

برچسب ها:
آخرین اخبار