امروز : پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 21
۲۰:۲۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 155996
تاریخ انتشار: ۱۴ بهمن ۱۳۹۴ - ساعت ۲۱:۴۱
تعداد بازدید: 376
گروه بین الملل پیروان مــوعــود، میزان رشد جمعیت در مناطق مختلف جهان از موارد کلیدی و مورد مطالعه جامعه شناسان و جغرافی دانان می باشد. برآوردها حکایت ...

گروه بین الملل پیروان مــوعــود، میزان رشد جمعیت در مناطق مختلف جهان از موارد کلیدی و مورد مطالعه جامعه شناسان و جغرافی دانان می باشد. برآوردها حکایت از آن دارد که تغییر رویه صورت گرفته تا آن زمان تاثیر بسزایی بر جمعیت نژادها و مذاهب موجود خواهد داشت.

بر مبنای مطالعات صورت گرفته مناطق مرکزی و جنوب آفریقا به همراه عمده کشورهای عربی غرب آسیا در کنار افغانستان و پاکستان شاهد بیشترین رشد جمعیت در طول سه دهه آینده خواهند بود. 

بر خلاف کشورهای یاد شده، مناطق از جهان نه تنها در سه دهه آتی شاهد افزایش جمعیت نخواهند بود، بلکه با کاهش جمعیت مواجه اند. مناطق شرق اروپا به ویژه کشورهای اوکراین، روسیه، لهستان، لیتوانی و... در کنار جمهوری خلق چین و تایلند رود معکوس در حوزه ی جمعیت را مشاهده خواهند کرد.

بر مبنای یافته های منتشر شده که از سوی موسسه تحقیقاتی پیو منتشر شده، ایران در شرایط بینابینی قرار گرفته که حکایت از رشد بسیار اندک کشورمان تا سال 2050 خواهد بود. علاوه بر ایران عموم کشورهای قاره آمریکا، استرالیا، آسیای مرکزی و قفقاز در کنار غرب اروپا و هند وضعیتی مشابه دارند.

منبع:فرهنگ

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها