امروز : چهارشنبه ۱ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 21
۲۱:۰۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 156001
تاریخ انتشار: ۱۴ بهمن ۱۳۹۴ - ساعت ۲۱:۴۲
تعداد بازدید: 230
به گزارش «پیروان مــوعــود»، رییس فراکسیون 'الصادقون' در پارلمان ملی عراق روز چهارشنبه گفت که تاکنون ائتلاف ملی بزرگترین فراکسیون پارلمان که دولت را ...

به گزارش «پیروان مــوعــود»، رییس فراکسیون 'الصادقون' در پارلمان ملی عراق روز چهارشنبه گفت که تاکنون ائتلاف ملی بزرگترین فراکسیون پارلمان که دولت را در اختیار دارد ، 80 امضا برای اخراج سفیر عربستان از عراق جمع اوری کرده است.

'حسن سالم' از اعضای فراکسیون ائتلاف ملی به خبرنگاران در بغداد افزود که هیات رییسه پارلمان ، درخواست ائتلاف ملی را به کمیسیون روابط خارجی برای پیگیری موضوع واگذار کرده است.
از طرفی خانم 'ابستام الهلالی' از فراکسیون 'ائتلاف دولت قانون' یکی از دیگر از گروه های پارلمانی عضو ائتلاف ملی گفت که این امضاها به خاطر اهانت سفیر سعودی به الحشد الشعبی و زیر پا گذاشتن عرف دیپلماتیک صورت گرفته است.

وی تاکید کرده است که باید السبهان به خاطر این اهانت ها از عراق اخراج شود.
وزارت خارجه عراق در 24 ژانویه گذشته بطور رسمی به اظهارات السبهان به خاطر اهانت به تشکیلات داوطلب مردمی اعتراض کرده و او را به وزارت خارجه فراخواند.
السبهان در اولین ظهور تلویزیونی خود در عراق اخیرا از الحشد الشعبی به عنوان 'ملیشیای شیعی' یاد کرد و گفت این گروه مسلح فاقد مقبولیت عمومی است.

ریاض بعد از 25 سال قطع روابط ، اخیرا روابط خود را با اعزام ثامر السبهان به بغداد از سرگرفت و به اعتقاد احزاب و شخصیت های سیاسی عراق، ثامر السبهان که دارای پیشینه امنیتی است، از همان ابتدای ورودش ، اسباب تنش آفرینی شده است.

پیش از اعتراض نمایندگان به معرفی السبهان به عنوان سفیر عربستان در عراق، مردم عراق متعاقب اعدام شیخ شهید نمر باقر النمر ، نسبت به حضور سفیر سعودی در بغداد اعتراض کرده و خواستار بسته شدن سفارت عربستان در عراق شده بودند.


انتهای پیام /654

منبع: شیعه نیوز

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها