امروز : یکشنبه ۱ اسفند ۱۳۹۵ - 2017 February 19
۲۰:۲۰
نمایشگاه رسانه دیجیتال
ادموند
کمک مالی
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 156004
تاریخ انتشار: ۱۴ بهمن ۱۳۹۴ - ساعت ۲۱:۴۲
تعداد بازدید: 184
به گزارش «پیروان مــوعــود»، نیروهای پلیس در ایالت «اتر پرادش» هند مدعی شدند «عبدالعزیز» عضو ارشد گروه تروریستی «لشکر طیبه» را دستگیر کرده ...

به گزارش «پیروان مــوعــود»، نیروهای پلیس در ایالت «اتر پرادش» هند مدعی شدند «عبدالعزیز» عضو ارشد گروه تروریستی «لشکر طیبه» را دستگیر کرده اند.

«عبدالعزیز» در عملیات تروریستی شهر «تلگانا» هند دست داشته است. وی متهم است با فریب جوانان برای گروه تروریستی لشکر طیبه عضوگیری می کرده است.

لازم به ذکر است «لشکر طیبه» یا «عسکر طیبه» بزرگترین گروه سلفی جهادی در منطقه جنوب آسیا است که دارای تفکرات نزدیک به القاعده است. این جماعت همزمان با جنگ در افغانستان علیه اتحاد جماهیر شوروی در سال ۱۹۸۷ تاسیس شد و در ابتدا به عنوان شاخه نظامی «مرکز دعوت و ارشاد» وابسته به مکتب افراطی «اهل حدیث» پاکستان فعالیت خود را آغاز نمود.

این جماعت و نیروهای آن طی سالهای متمادی در جنگ های داخلی افغانستان، تاجیکستان و بوسنی و هرزگوین حضور فعال داشته و بعد از خروج شوروی از افغانستان در سال ۱۹۹۳ بصورت جدی فعالیت خود را برای بازپس گیری مناطقی از کشمیر که توسط هند اشغال شده است، متمرکز نموده است.


انتهای پیام/654

منبع: شیعه نیوز

برچسب ها:
آخرین اخبار