امروز : سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 19
۱۹:۵۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 156016
تاریخ انتشار: ۱۵ بهمن ۱۳۹۴ - ساعت ۰۱:۴۴
تعداد بازدید: 279
به گزارش «پیروان مــوعــود»، منابع آگاه امنیتی به این روزنامه گزارش دادند که افراد متهم به اقدامات تروریستی دارای 12 تابعیت مختلف هستند.این منابع ...

به گزارش «پیروان مــوعــود»، منابع آگاه امنیتی به این روزنامه گزارش دادند که افراد متهم به اقدامات تروریستی دارای 12 تابعیت مختلف هستند.این منابع افزودند: 29 نفر از آنها تبعه عربستان ،چهار نفر تبعه کشور آمریکا و تعدادی از این افراد نیز دارای تابعیت اندونزی ، فلیپین، سوریه، امارات، یمن، فلسطین، قزاقستان، پاکستان و اردن هستند .همچنین این منابع افزودند: بیشترین عملیات بازداشت در دو روز جمعه و شنبه گذشته صورت گرفته است . در این دو روز 15 متهم با تابعیت عربستان بازداشت شده اند.
در همین راستا این روزنامه عربستانی نوشت: دستگاه امنیتی این کشور یکصد و 54 نفر را به اتهام اقدامات تروریستی تحت پیگرد قرار داده است.
وزارت کشور عربستان اعلام کرده که هر یک از مردم این کشور که از این یکصد و 54 نفر اطلاعاتی دارند به دستگاه های امنیتی این کشور اعلام کنند.
این وزارتخانه حتی برای کسانی که اطلاعات مطلوبی در اختیار این سازمان امنیتی قرار دهند به طور یکه به بازداشت متهمان انجامد پاداشتی بین یک میلیون تا پنج میلیون ریال سعودی حدود معادل (26هزار تا 130 هزار دلار) و در صورتی که یک عملیات تروریستی خنثی شود هفت میلیون ریال سعودی معادل (یکصد و 30هزار دلار) تعیین کرده است.
در اخرین اقدام تروریستی در این کشور، دو عامل تروریستی روز جمعه گذشته با حمله به محوطه مسجد امام رضا (ع) در شرق عربستان قصد انجام عملیات تروریستی داشتند.
یکی از تروریست ها خود را در قسمت ورودی مسجد امام رضا(ع) شهر «محاسن» در استان الاحساء منفجر کرد که به شهادت چهار نفر و زخمی شدن 36 نمازگزار دیگر انجامید.
وزارت کشور عربستان هویت های این عوامل تروریستی را «عبد اللله التویجری» فردی 22 ساله و فرد دوم را «طلحه هشام محمد عبده» از اتباع مصر اعلام کرد.
گشت پلیس عربستان نیز روز یکشنبه در منطقه قطیف واقع در شرق این کشور هدف آتش افراد مسلح قرار گرفت که بر اثر آن دو تن از نیروهای پلیس کشته شدند.

انتهای پیام/ 242

منبع: شیعه نیوز

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها