امروز : پنجشنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 26
۰۷:۰۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 156019
تاریخ انتشار: ۱۵ بهمن ۱۳۹۴ - ساعت ۱۱:۱۱
تعداد بازدید: 274
به گزارش «پیروان مــوعــود»، در ادامه فشار بر شیعیان جمهوری آذربایجان که اخیرا با حمله نیروهای ویژه پلیس این کشور به نارداران و تعطیل کردن مساجد ...

به گزارش «پیروان مــوعــود»، در ادامه فشار بر شیعیان جمهوری آذربایجان که اخیرا با حمله نیروهای ویژه پلیس این کشور به نارداران و تعطیل کردن مساجد و زیارتگاه بی‌بی رحیمه، خواهر گرانقدر امام رضا(علیه السلام) در این منطقه خود را نشان داد، دولت باکو اکنون تعطیلی سایت‌های شیعی را در دستور کار خود قرار داده است.

«جنوب نیوز»، یکی از سایت‌های شیعی فعال در جمهوری آذربایجان است که مسدود شده است.

پایگاه اینترنتی «جنوب نیوز» با  انتشار اطلاعیه‌ای با اشاره به اینکه از ماه‌های نوامبر و دسامبر گذشته تحت فشار بوده و آی.پی. متعلق به این سایت چند بار مورد حمله قرار گرفته است، اعلام کرد شرکت دلتا که «جنوب نیوز» خدمات اینترنتی خود را از آن دریافت می‌کرد، آی.پی. این پایگاه اینترنتی را مسدود کرده است.

جنوب نیوز افزوده است که تا زمان رفع مسدودیت آی.پی. این پایگاه اینترنتی، از طریق فیس‌بوک به اطلاع‌رسانی ادامه خواهد داد.
 
هفته گذشته نیز پایگاه اینترنتی اسلام ـ آذری در جمهوری آذربایجان مسدود شد.
 
این در حالی است که رسانه‌های تحت کنترل وهابی‌ها و نورچی‌ها* در جمهوری آذربایجان از جمله سایت وهابی «سلف-خبر» و تلویزیون نورچی «خزر تی وی» و شبکه تلویزیونی «آ.ت.و.» که  وابستگی آشکاری به اسرائیل دارد و برنامه‌های ضد اسلامی پخش می‌کند، آزادانه به تبلیغات ضدشیعی خود در جمهوری آذربایجان ادامه می‌دهند.  

*نورچی‌گری با پیروانی در حدود یک میلیون نفر از طریقت‌های معروف در ترکیه به شمار می‌آید. نورچی‌ها پیرو یکی از علمای مشهور ترکیه به نام شیخ سعید نورسی معروف به «بدیع‌الزمان نورسی» است که با آتاتورک هم عصر بوده و مهم‌ترین کتاب او بنام «کلیات رساله نور» مبین اصول اساسی این طریقت است. در این رساله آمده است که مهم‌ترین وظیفه مسلمانان معاصر حفظ ایمان خود در مقابل علم و فلسفه است. نورچی‌گری پیروانی در جمهوری آذربایجان نیز دارد.


انتهای پیام/654

منبع: شیعه نیوز

برچسب ها:
آخرین اخبار