امروز : چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 20
۰۵:۳۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 15602
تاریخ انتشار: ۱ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۸:۳۹
تعداد بازدید: 120
به گزارش باشگاه خبری فارس «توانا» به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی دولت، هیئت وزیران بنا به پیشنهاد وزارت راه و شهرسازی و تایید وزارت امور خارجه و به ...

به گزارش باشگاه خبری فارس «توانا» به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی دولت، هیئت وزیران بنا به پیشنهاد وزارت راه و شهرسازی و تایید وزارت امور خارجه و به استناد ماده واحده قانون اجازه تصویب مقررات فنی و قواعد مربوط به کنوانسیون هواپیمایی کشوری بین المللی (کنوانسیون شیکاگو)، مصوب 1356،تصویب کرد که سازمان هواپیمایی کشوری مجاز است ضمیمه (5) کنوانسیون شیکاگو با عنوان «واحدهای اندازه‌گیری مورد استفاده در عملیات هوایی و زمینی» را اجرا کند.

در واقع با موافقت دولت، سازمان هواپیمایی کشوری مجاز به اجرای ضمیمه (5) کنوانسیون شیکاگو، واحدهای اندازه‌گیری مورد استفاده در عملیات هوایی و زمینی» شد.

این مصوبه از سوی محمدرضا رحیمی؛ معاون اول رئیس جمهور برای اجرا ابلاغ شده است.

* ضمیمه (5) کنوانسیون شیکاگو

استانداردهای بین المللی و رویه‌های پیشنهادی برای واحدهای ابعادی در ارتباطات زمین- هوا اولین بار در شانزده آوریل 1948 بر اساس ماده 37 کنوانسیون بین المللی هواپیمایی کشوری (شیکاگو-1944) توسط شورای ایکائو پذیرفته شده و به عنوان ضمیمه 5 کنوانسیون تهیه شده است.

اعلام اختلاف عملکردها توجه کشورهای عضو ایکائو را به اجرای تعهدات شان طبق ماده 38 پیمان شیکاگو جلب می‌کند که بر اساس آن هر کشور عضو باید هر گونه مغایرت قوانین ملی خود را با رویه های پیشنهادی و اصلاحیه های بعدی آن بر ایمنی ناوبری هوایی، آنها را به اطلاع ایکائو برسانند.

به علاوه از کشورهای عضو دعوت به عمل می‌آید که ایکائو را به طور مستمر در جریان بروز هر گونه اختلاف عملکرد جدید و یا رفع مغایرت‌هایی که در گذشته اعلام کرده‌اند، قرار دهند؛‌ درخواست مختص به اعلام اختلاف عملکرد به مجرد اعمال هر یک از اصلاحات در این ضمیمه به کشورهای عضو ارسال خواهد شد.

همچنین توجه کشورهای متعاهد را به الزامات ضمیمه 15 ایکائو در خصوص انتشار مغایرت‌های قوانین داخلی با استانداردها و رویه های پیشنهادی ایکائو از طریق سرویس اطلاعات هوانوردی و نیز پایبندی به تعهدات خود طبق مفاد مندرج در ماده 38 پیمان شیکاگو جلب می‌کند.

انتشار اطلاعات، اطلاعات مربوط به برقراری، برچینش و تغییر در تجهیزات، سرویس ها و دستورالعمل‌هایی که عملیات هواگرد را تحت تاثیر قرار می دهد در استانداردها و رویه‌های پیشنهادی مندرج در این ضمیمه مقرر شده و باید‌ طبق الزامات ضمیمه 15 ایکائو اطلاع رسانی و اجرا شوند.
انتهای پیام/ آ
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها