امروز : سه شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 22
۰۵:۳۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 156052
تاریخ انتشار: ۱۵ بهمن ۱۳۹۴ - ساعت ۱۳:۲۵
تعداد بازدید: 337
به گزارش پیروان مــوعــود، روز گذشته دو شهرک شیعه‌نشین استان حلب سوریه، بعد از مقاومتی که حدود چهار سال طول کشید، سرانجام ثمره این مقاومت ...

به گزارش پیروان مــوعــود، روز گذشته دو شهرک شیعه‌نشین استان حلب سوریه، بعد از مقاومتی که حدود چهار سال طول کشید، سرانجام ثمره این مقاومت را دیدند و بعد از سه روز درگیری نفس‌گیر، شاهد شکست محاصره بودند.

دو شهر کوچک نبل و الزهراء در ریف شمالی حلب و شمال غربی این استان واقع شده‌اند که 70 هزار نفر در آن سکونت دارند که شیعه هستند.

شهرک نُبّل مرکز منطقه اعزاز است که در غرب جاده منتهی به ترکیه واقع شده است و 20 کیلومتری شهر حلب قرار دارد و همین جاده است که حلب را به اعزاز و عفرین که شهری کردنشین است متصل می‌نماید.

مردم این شهر که اغلب کشاورز هستند از سال 2013 توسط تروریست‌ها در محاصره قرار گرفتند و از آن زمان با کمبود غذا، دارو و مواد سوختی مواجه بودند.

با ادامه بحران و قطع آب و برق در این شهر شرایط در این مناطق هر روز دشوارتر می‌شد و این در شرایطی بود که کشورهای غربی و مدعیان حقوق بشر با سکوت در قبال جنایت تروریست‌ها در سوریه در قبال مردم این شهر خود را شریک جرم آنها کرده بود.

از سوی دیگر مردم این شهر علاوه بر محاصره و کمبود شدید میاحتاج زیر حملات مستمر خمپاره‌ای و توپخانه‌ای تروریست‌ها بودند و همه روز تعداد زن و کودک در این حملات کشته می‌شدند.

با این حال مردم این شهر برخلاف دیگر شهرهای استان حلب تسلیم تروریست‌ها نشدند و نیروهای مردمی که تعدادشان به حدود سه هازر نفر می‌رسید توانستند این شهر را حفظ کنند و اجازه کنترل تروریست‌ها بر آنرا ندادند.

سرانجام این مقاومت بی‌نظری مردمی روز گذشته به نتیجه رسید و ارتش سوریه و حزب‌الله و گروه‌های متحد آنان موفق شدند بعد از ساعت‌ها درگیری، محاصره نبل و الزهراء را از محور شرقی نبل بشکنند.

 

منبع: فارس

منبع:فرهنگ

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها