امروز : شنبه ۵ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 24
۰۸:۳۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 156054
تاریخ انتشار: ۱۵ بهمن ۱۳۹۴ - ساعت ۱۳:۲۵
تعداد بازدید: 284
به گزارش پیروان مــوعــود به نقل از روزنامه "دی‌ولت"، بر اساس جدیدترین نظرسنجی احزاب متحد مسیحی و شخص آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان ...

به گزارش پیروان مــوعــود به نقل از روزنامه "دی‌ولت"، بر اساس جدیدترین نظرسنجی احزاب متحد مسیحی و شخص آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان به‌دلیل سیاست پناهندگانشان شدیداً میزان محبوبیت خود بین شهروندان را از دست داده‌اند.

بر اساس نظرسنجی مؤسسه "اینفراتست دیامپ" که به‌سفارش آ.ار.دی. و روزنامه دی‌ولت انجام شده است تنها 46 درصد آلمانی‌ها از کار مرکل راضی هستند که این بدترین ارزیابی برای وی در پنج سال اخیر محسوب می‌شود، این در حالی است که در ماه ژانویه 58 درصد شهروندان آلمانی نظر مثبتی درباره مرکل و کارش داشتند.

نتایج این نظرسنجی نشان می‌دهد اگر یکشنبه آینده انتخابات پارلمانی در آلمان برگزار شود احزاب متحد مسیحی 35 درصد آرای شهروندان را که چهار درصد کمتر از ماه ژانویه است کسب می‌کنند. حزب سوسیال دموکرات نیز 24 درصد آراء و حزب ضد یوروی جایگزینی برای آلمان نیز می‌تواند با کسب دوازده درصد به‌عنوان سومین حزب قدرتمند در آلمان به پارلمان راه یابد.

سبزها 10 درصد و چپها 9 درصد آرای شهروندان را کسب خواهند کرد. لیبرال دموکرات‌ها نیز 5 درصد آرای مردمی را کسب می‌کنند. انتخابات پارلمانی در اواخر تابستان سال 2017 در آلمان برگزار می‌شود. سیاستمداران احزاب سنتی در آلمان نگران موفقیت حزب ضد یورو در انتخابات ایالتی این کشور که حدود پنج هفته آینده برگزار می‌شود، هستند.

بر اساس این نظرسنجی در موضوع بحران پناهندگان رضایتمندی از سیاست‌های دولت بسیار ضعیف‌تر است. تنها 18 درصد شهروندان آلمانی بر این اعتقادند که دولت ائتلافی می‌تواند بحران پناهندگان را کنترل کند و 81 درصد چنین انتظاری ندارند.

مؤسسه اینفراتست دیامپ این نظرسنجی را در اول و دوم فوریه سال جاری میلادی بین 1004 شهروند آلمانی واجد شرایط انجام داده است.

 

منبع: تسنیم

منبع:فرهنگ

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها