امروز : شنبه ۳۱ تیر ۱۳۹۶ - 2017 July 22
۰۶:۴۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 156067
تاریخ انتشار: ۱۵ بهمن ۱۳۹۴ - ساعت ۱۸:۳۰
تعداد بازدید: 248
به گزارش «پیروان مــوعــود»، در تحقیقاتی که اخیرا توسط مرکز مطالعات اسلامی در دانشگاه کمبریج انجام شده، مشخص شد که سازمان‌های جاسوسی نومسلمانان را ...

به گزارش «پیروان مــوعــود»، در تحقیقاتی که اخیرا توسط مرکز مطالعات اسلامی در دانشگاه کمبریج انجام شده، مشخص شد که سازمان‌های جاسوسی نومسلمانان را هدف قرار داده تا آن‌ها را به استخدام خود در آورد و از آن‌ها به عنوان جاسوس‌های دو جانبه استفاده کنند.

در این تحقیقات که بر روی 50 مرد انگلیسی گرویده به اسلام با فرهنگ، نژاد، رده سنی و پیشینه‌های مختلف انجام شده، بعضی شرکت کنندگان گفته‌اند که مامورین سازمان های جاسوسی شخصا به آن‌ها مراجعه کرده و به آن‌ها پیشنهاد کار در سازمان‌های جاسوسی داده‌اند.

مامورین جاسوسی انگلیسی از روش‌های مختلف مانند «چرب زبانی» و حتی «ارعاب در لفافه» برای استخدام آن‌ها استفاده کرده‌اند.

در گزارش‌ها آمده که استفاده از این تاکتیک‌ها سبب شده بسیاری از دیگر مسلمانان به این افراد با دیده سوءظن نگاه کرده و در نتیجه یکپارچگی و اتحاد میان مسلمانان خدشه دار شود.

پروفسور یاسر سلیمان، مدیر مرکز مطالعات اسلامی در این باره گفت: این اقدامات سبب می‌شود افراد تازه گرویده به اسلام احساس بیگانگی با دوستان، خانواده و حتی دیگر مسلمانان داشته و دچار انزوا شوند. به علاوه اینکه غرب، گرویدن به اسلام را با ادعاهای پوچ افراط‌گرایی و متاسفانه تروریسم لکه‌دار کرده است.

او در ادامه افزود: این افراد نه تنها قربانی بی‌تفاوتی جوامع عمدتا سکولار غربی شده که سبب می‌شود این ساختارهای سکولار ضد دینی تصویری غیرعادی، غیرقابل معاشرت، رانده شده و شورشی از آن‌ها توصیف کند،بلکه به عنوان افراد مرتد و خائن و ستون پنجمی که فرهنگ اصلی خود را رها کرده‌اند معرفی می‌شوند.

انتهای پیام/ 852

منبع: شیعه نیوز

برچسب ها:
آخرین اخبار